Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosok honnan tudják...

A kerékpárosok honnan tudják a KRESZ szabályait?

Figyelt kérdés
Nekik nincs KRESZ tanfolyam és forgalmi vizsga. Honnan tanulják meg? Ismerősöktől? Vagy mielőtt forgalomba hajtanak áttanulnak egy KRESZ könyvet? Főleg a budapesti forgalomban kerékpározókra gondolok, ahol vannak nehéz közlekedési helyzetek.

2021. nov. 15. 21:23
1 2
 1/19 Alain Delon ***** válasza:
43%
Sehonnan.
2021. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
87%

volt tanóra a suliban

szülei elvitték kresz-parkba

van jogsija de most épp biciklizik

2021. nov. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
A gyalogosok honnan tudják?
2021. nov. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
A (nagykorú) kerékpárosok nagyrészenek van jogsija...
2021. nov. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

Megtanulják, ahogy a gyalogosok többsége is megtanulja a rájuk vonatkozó szabályokat.

A gyalogosokra, kerékpárosokra vonatkozó szabályok elég egyszerűek, már egy alsó tagozatos iskolás is kb tudja azokat.

2021. nov. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
97%
Tanórának nem nevezném, de valóban szokott lenni 1-1 rendőrségi előadás általánosban. Ezen felül ha úgy gondolja az ofő., akkor elviszi a gyerekeket olyan rögzött kresz-parkba, de ott általában nem kötelező részt venni rajta (sajnos).
2021. nov. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Szoktam kerékpározni, igaz mellette a jogsim is végig van ütve A-tól E-ig :D
2021. nov. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

Elvileg kap az ember gyerekként alapvető KRESZ oktatást. Biciklire is.

Még általánosban osztogattak nekünk ilyeneket.

2021. nov. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%

Én csak a saját esetemet tudom elmondani. Szerintem sokaknak hasonló a tapasztalatuk és csak néhány bicajos van, aki fogalmatlan a KRESZ-t illetően. A legtöbb szabálytalankodás sajnos szándékos, nem pedig tanulatlanság következménye.


Én még B-s jogsi előtt elkezdtem aktívan forgalomban bicajozni (Budapesten). Ehhez szükségesnek éreztem megtanulni a KRESZ-t. Így utólag visszagondolva (azóta eltelt 10 év és megszereztem 3 kategóriát) sokkal alaposabban megtanultam, mint a legtöbben, mivel úgy éreztem (jogosan), hogy az életem múlhat rajta. Kétszer volt olyan, hogy rendőrt kellett hívni balesetben való közvetett részvételem miatt, mindkétszer engem akartak okolni az autóban ülő emberek, mindkétszer elmagyarázták a rendőrök, miért ők a hibásak. Egyiknél jobbra kanyarodott párhuzamosan balra mellőlem, majd az volt a kifogása, hogy dehát indexelt, a másiknál meg szemben mentünk, én egyenesen, ő meg elémkanyarodva nem akarta megadni az elsőbbségem, én nem akartam lemondani róla, ami miatt utolsó pillanatban nagyot fékezett, hátulról belementek.

És hogy "honnan tudtam a KRESZ szabályait"? Internetre beírtam hogy KRESZ, illetve bicajos KRESZ, és amit addig nem tudtam már, elsajátítottam. A mai világban már nem olyan nagy kunszt.

2021. nov. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Nekem szüleim vettek egy elég látványosan illusztrált KRESZ-könyvet, természetesen gyerekeknek írt, rövid változatot. Szerettem forgatmi 7-8 éves koromban, később még a lakótelep udvarán bringázó többi gyereknek is osztogattam a csekkeket, ha valami nem volt rendben (kivéve persze a haverokat!)


Aztán 17 évesen lett B jogsim és mondjuk úgy, hogy nem kellett sokat küzdeni érte ilyen tapasztalattal.

2021. nov. 16. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!