Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosan kaptam két pofont?

Jogosan kaptam két pofont?

Figyelt kérdés

Ma kora reggel történt az eset.


Annyi a lényeg röviden, hogy számomra ismeretlen volt a környék és amikor elértünk egy felüljáróhoz (ami két sávossá nyílt) akkor bementem a belső sávba mert a GPS szerint nekem hamarosan balra kellett volna fordulnom.

Azonban ez a belső sáv a felüljáró végén megszűnt és közben a külső sáv teljesen be volt dugulva így nem nagyon tudtam kisorolni.

Úgyhogy azt csináltam, hogy lepadlóztam az autót és még éppen az utolsó kiterelő nyílnál a záróvonal előtt bevágódtam a sor elejére.

Nem így akartam de nincs sok tapasztalatom még (kezdő vagyok), jeleztem is a hátam mögött állónak, hogy "bocs".


Persze utólag már tudom, hogy lassítanom kellett volna és jelezni, hogy be akarok menni a külsőbe aztán valaki biztos beengedett volna. Na mindegy, ez már így sikerült.


300 méter múlva elértünk egy lámpához ami piros volt ezért megálltam. Ám amint megálltunk, valaki mögöttem a sorban kiszállt, idesétált hozzám, bekopogott az ablakon, én leengedtem, majd elkezdett velem ordibálni az előző esettel kapcsolatban. Mondani akartam neki, hogy bocs, nem így akartam de nem engedett szóhoz jutni, majd mielőtt visszament, még benyúlt az ablakon és kiosztott kettő sallert. Annyira nem ütött erőset, inkább csak szarul esett és az önbizalmam rombolta.


Mit gondoltok? Jogosan kaptam? Ennyire súlyos vétséget követtem el?



2022. jan. 31. 10:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Persze, nyilván nem akartam veszélybe sodorni senkit, csakhát hülye voltam és kész. Ezt nem kell kimagyarázni szerintem, mert nem lehet.


Egyébként nem láttam melyik autóból szállt ki az illető, de ketten korábban rám előztek már mivel lassúnak találták a 80-85km/h tempót. Lehet, hogy aki kiszállt az az egyik volt aki korábban rám előzött és inkább ezt fusztrálta.


Járok edzőterembe egyébként, nem vagyok puhány alkat, én a vezetésbeli önbizalomra gondoltam. Az romlott le egy kicsit.


Nyilván nem fogok ennyi miatt kiszállni a kocsiból és elkezdeni püfölni a felet. Semmi értelmét nem láttam. Nyilván ha látom rajta, hogy tovább üt és komolyan gondolja akkor nem hagyom magam, de kettő legyintéstől nem fogok kikelni magamból. Inkább csak szarul esett, mert eddig pozitív visszajelzéseket kaptam emberektől a vezetésemet illetőleg aztán ezek után egy ilyen szituáció más képet vetít elém, de mindegy, tanultam belőle, legközelebb odafigyelek jobban.

2022. jan. 31. 14:26
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem volt jogos. Még ha te is voltál a hibás akkor sem. Nap mint nap millió olyan helyzet van, hogy neked kell korrigálnod mások faxsága miatt. De ez sem jogosít fel senkit, hogy verekedjen.

Csak hát az utak tele vannak primitív, önjelölt igazságosztókkal.

2022. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
Jelentsd fel azt a rohadt szarházi mocskot.
2022. jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%
Ilyenkor ki kell szállni és a szutyvadék fejét szétkenni a betonon.
2022. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%

Nem jogos. Ha szabàlytalankodtál, akkor a rendőr büntethet, az önkéntes dredd bíró nem.


Tanulság: zárt ajtókkal közlekedj és ilyen esetben csak résnyire nyisd ki az ablakot.

2022. jan. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Alex Fly ***** válasza:
82%
Az egy dolog, hogy te voltál a balfac - de egy pofon akkor sem lehet jogos. Semmilyen körülmények között sem.
2022. febr. 4. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
79%
Soha ne húzd le senkinek az ablakot, csak rendőrnek. Amíg a kocsiban vagy, addig nem tudnak hozzád nyúlni, se vitatkozni.
2022. febr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!