Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon 130 a megengedett az autópályán még a gyorsítósávba is, de ha 170-el megy valaki, akkor levillogja valami tahó? Ha meg elkezdek büntető fékezni, akkor én is tahó leszek.

Figyelt kérdés

2022. márc. 8. 18:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Az miért baj, hogy a gyorsítósávban mehetsz 130-cal? 50-nel nem lehet felhajtani...
2022. márc. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%

#11

170-el levillogják a gyorsítósávban. Kellemetlen. Ilyenkor büntetőfékezni kell.

2022. márc. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Istenem mire jó ez a büntető fékezés? Ha az egyik bele rohan a másikba, abból halál is lehet, milliós kár és még a forgalom többi résztvevőjét is veszélyeztetik, nem beszélve arról, hogy van aki éveket gyűjt egy autóra. Nem egyszerűbb, akkor leinteni a másikat lehúzódni az út szélére és leboxolni mint férfi a férfival?
2022. márc. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

Én ma egy "Z" jelzésű katonai járművet tanítottam móresre.


Megy a 90-es szakaszon 60-al,én előzném erre behúzza a kocsit elém miközben lendületben vagyok.


Na ment a cicaharc, de aztán nagy nehezen megelőztem, majd olyat büntetőfékeztem utána, hogy majd kiesett a zöld tragacs alól a kerék.

2022. márc. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
69%

Nem kell büntetőfékezni, csak elvenni a gázt.

Így 90-ig motorfékezve besorolhatsz két szimpatikus kamion közé, de ne siesd el!

2022. márc. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%
én a furgonommal 100al szoktam menni a belsőben mikor egy kövér kamionsort előzök és nem nagyon izgat hogy villogtatnak. Tudnék menni gyorsabban de ráérek.
2022. márc. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

"170-ről lebüntetőfékezi 130-ra, tanuljon már szabályokat :D"

Attól, hogy a másik túllépi a sebességhatárt, a te büntetőfékezésed még ugyanúgy szabálytalan és veszélyes lesz. Azt viszont megteheted, hogy nem engedsz a villogásának, hanem haladsz tovább 130-cal, míg szabályosan ki nem tudsz sorolni.


"én a furgonommal 100al szoktam menni a belsőben mikor egy kövér kamionsort előzök és nem nagyon izgat hogy villogtatnak. Tudnék menni gyorsabban de ráérek."

Ha tudnál menni gyorsabban, akkor te egyszerűen szándákosan feltartod a forgalmat, ez is szabálytalan.


"Az miért baj, hogy a gyorsítósávban mehetsz 130-cal? 50-nel nem lehet felhajtani..."

Szerintem a kérdező is, meg a #12-es válaszoló is azt képzeli, hogy a gyorsítósáv az a belső sáv...


Elképesztő, hogy milyen emberek kapnak jogosítványt és vezetnek... Nem csoda, hogy annyi baleset van.

2022. márc. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Részemről nem ismerve az előzményeket, ugyanakkor nem támogatva a leállósávon történő előzést, mégis tapasztalataim szerint ezek abból alakulnak ki, hogy már csak azért is betartanak egymásnak mindenhol. Ha a megengedettel megy, akkor azért csinálja, mert tőle nem lehet gyorsabb, mit képzelnek ezek alapon. Aki felette megy jóval, tőle sem lehet gyorsabb, ezért marad folyamatosan a belső sávban... Látja, hogy egy olyan kocsi érkezik mögé, ami vélhetőleg kisebb teljesítménnyel rendelkezik, mint az övé és nem hajlandó engedni. Nem azzal van a baj, hogy valaki 140-nel, 160-nal vagy 180-nal megy, hanem a mentalitással. Főúton előzöl és gyorsít vele, holott egész végig nem haladt, csak akkor tudja nyomni neki. Ha én megyek 160-nal és jön mögöttem valaki 200-zal és messziről villant, akkor lemegyek előle lassítással, nem pedig azon jár az eszem, hogyan szopassam szét.


Egyébként meg gyönyörű kamu kérdés.

2022. márc. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
24%

AZ azért van mert jobbra tartás van és azt neked is bekell tartanod.

Azért mert te szabálytalanul közlekedsz, nem lehetsz önkéntes rendőr.

Ha a többi szabálytalankodik te ne akard megbüntetni hanem a lehetőséghez képest szabályosan engedd el.

2022. márc. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!