Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy autót baleset ér akkor...

Ha egy autót baleset ér akkor minek a hatására kapcsol be a vészvillogó?

Figyelt kérdés

Sötétben Passat CC-vel borultunk fel, a tetején állt meg, értelemszerűen teljes sötétség lett, majd kb 15 másodperc múlva magától bekapcsolt a vészvillogó meg a beltér világítása.

Relatíve nem volt olyan nagy ütközés, persze az autón nem maradt ép elem, meg kinyíltak a légzsákok, de karcolások nélkül szálltunk ki, a mentőt is visszautasítottuk.


Ilyenkor mi érzékeli azt, hogy kell a vészvillogó?

Mert pl. láttam már újabb autót is ütközni, ami nagyobbat csattant, de az a kerekein maradt, és nem is kapcsolt be a vészvillogó, pedig áram alatt volt a kocsi.

Szóval feltételezem ez a borulásnál kapcsol, de hol érzékeli, mi, és mit?

Minden "újabb" autónál van ilyen?

Azt tudom, hogy van amelyik a 112-t is hívja, vagy jelet küld, nem tudom pontosan ez is hogy van.



2022. ápr. 13. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Van benne egy érzékelő, ami ütés hatására bekapcsolja a vészvillogót. Olyat is láttam, hogy valakibe hátulról bele mentek és egyből kapcsolt a vészvillogó. De a légzsák pl nem nyílt ki.
2022. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Az enyémbe pl olyan érzékelő vany hogy ütközés hatására áramtalanítja az autót.
2022. ápr. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

Ehhez kb elég egy primitív g gyorsulásmérő szenzor.


Mondjuk ha fejre állsz, sejthető h valami nem oké, kevesen gondolják h te mindig így közlekedsz, szóval feleslegesnek érzem az elakadásjelzőt.

2022. ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

van egy ütésérzékelő benne, ami többek között üzemanyagpumpát kapcsolja le

ami furcsa, hogy nem egyből kezdett el villogni

2022. ápr. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a légzsák nyílik, akkor alapból bekapcsol. De egy nagyobb fékezésnél is.
2022. ápr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Mivel egy balesetes jármű a legritkább esetben áll úgy, olyan helyen, ahogyan és ahol a többi közlekedő számít rá, a további balesetek elkerülése és a baleset észlelhetősége érdekében tök logikus, hogy bizonyos gyorsulás (lassulás) értékek mérése után be kell kapcsolódnia a vészvillogónak, a tűz elkerülése érdekében ki kell kapcsolnia az üzemanyagellátásnak és a beltéri világítás is segíti a menekülést, sèrültek ellátását. A gyorsulasérzékelő nem űrtechnika, pl okostelefonokban, fedélzeti kamerákban is elterjedt.
2022. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
A modern autókban már van egy balesetet érzékelő , úgynevezett INERTIA kapcsoló, ami leáramtalanítja a főbb rendszereket, bekapcsolja az elakadásjelzőt, stb... Szerencsére ez olyan, mint egy kismegszakító, vissza lehet kapcsolni alapállapotba. Egy kollegám belehajtott egy kátyúba és kioldott az inertia kapcsoló az autópályán menet közben, nagy élmény lehetett.
2022. ápr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Nekem a CC-vel azonos érából származó VW-em van, nekem már attól bekapcsol, ha akkorát fékezek, hogy az ABS is dolgozik
2022. ápr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!