Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sárga kerékpáros átvezetésnél...

Sárga kerékpáros átvezetésnél kinek van elsőbbsége?

Figyelt kérdés

Már megkoptak az ismereteim, segítetek felfrissíteni és összegezni a vonatkozó szabályokat?


Az úton sárga színű kerékpáros átvezetés található. Kinek van elsőbbsége, a kerékpárosnak vagy az úton haladó autónak?


A legegyszerűbb eset, hogy ha a kerékpárosoknak mindkét oldalt macisajtja van. Ilyenkor ugye egyértelmű, hogy az autónak van elsőbbsége.


És mi a helyzet, ha nincs táblája a kerékpárosoknak a következő helyzetekben:

1. autósoknak sincs kirakva semmilyen elsőbbséget szabályozó tábla

2. autósoknak van macisajt, de kiegészítő jelzés nélkül, és az átvezetés után kereszteződés van

3. autósoknak van macisajt és van alatta kiegészítő jelzés, ami a kerékpáros átvezetést jelöli meg a tábla hatályaként



2022. ápr. 26. 22:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Amúgy én még nem láttam, és nem is szabadna léteznie olyan bringás átvezetésnek, ahol egyik félnek sincs elsőbbségadás táblákra.
2022. ápr. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

#8 vagyok.


Basszus, 9-es válasz után újra megnéztem és tényleg ott a macisajt a kerékpárosoknak! Valószínűleg azért nem vettem észre, mert természetes módon a sárga átvezetés vonalában kerestem a táblát, ott meg nem volt. Hanem 3 méterrel jobbra, a zebra túlsó oldalán. Szóval még az se biztos, hogy ez a kihelyezés így szabályos, akkor pedig akár az út fenntartóját is perelhetné a sérült fél baleset esetén.

Mindenesetre egy hatalmas citromdíj jár annak, aki ezt így megalkotta!

2022. ápr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%

Szóval leegyszerűsítve. Ha autóként bringás átvezetés előtt nincs macisajt+kieg tábla az átvezetésre, akkor biztos lehetsz benne, hogy a bringásoknak van macisajtjuk.


Vagy mint ebben az esetben, olyan helyről próbál becsatlakozni a forgalomba a bicós, ahonnan nincs elsőbbsége.

2022. ápr. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Uh, azért ezt én is megenném, pedig eléggé kresznáci vagyok. Olyan jó lenne, ha létezne a kereszteződéseknek kötelező, független biztonsági auditja, ahol az adott közlekedésszervezőtől független szakemberek vizsgálják időről időre a forgalmi rendet biztonsági kritèriumok mentén. Egy ilyen szar nem mehetne át a vizsgálaton.
2022. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Alex Fly ***** válasza:
100%

Az adott hely tipikus példája annak, ahogy nem szabad bringainfrát kialakítani...

Az adott helyen neked van elsőbbséged; a balról érkező kerékpárossal szemben a neki kirakott értelmetlen EAK miatt; jobbról pedig szabályosan nem jöhet kerékpáros...


Általánosságban pedig ha az úttestet keresztezi a bringainfra, akkor ott a szokásos elsőbbségi szabályok érvényesek - lámpa, tábla, jobbkéz, kanyarodási szabályok... Mint minden más útkereszteződésben.

2022. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

A sárga csíkozás egyáltalán semmilyen elsőbbségi viszonyt nem határoz meg. Ebből a szempontból mintha ott se lenne.

Egyetlen értelme az, hogy felhívja az autósok figyelmét, hogy ott kerékpárosok áthaladása várható.

2022. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 tejminatorka válasza:

@13 "Ha autóként bringás átvezetés előtt nincs macisajt+kieg tábla az átvezetésre, akkor biztos lehetsz benne, hogy a bringásoknak van macisajtjuk."


Kivéve, ha nincs: közel-távol sehol egy macisajt, csak gyalogátkelőhely meg bringaátvezetés: [link]

2023. márc. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

#17


Az szép.

Én szólnék a közút kezelőnek, hogy szedjék össze magukat. Ez így nagyon balesetveszélyes.

2023. márc. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Alex Fly ***** válasza:
@17: akkor egyenrangú útkereszteződés -amelynek megvannak a maga elsőbbségi szabályai...
2023. márc. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19


Én nem lennék biztos, hogy a bringás átvezetés "egyenrangú utak kereszteződésének" felel meg.

Kíváncsi lennék, mi a közút kezelő magyarázata erre.

2023. márc. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!