Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Honnan tudom hogy lehet e...

Honnan tudom hogy lehet e egyenesen továbbmenni?

Figyelt kérdés
Szóval a helyzetet egy kicsit nehéz leírva megfogalmazni, de megpróbálom. A kereszteződésben van egy jobb kanyar ami előtt egy zebra , egy besorolási rendű tábla ami mutatja annak az útnak a jobbra nyilat, valamint a zebra előtt az útburkolati jel is jobbra nyíl, ha folytatom az utamat ezen az úton akkor jobbra van egy buszmegálló ebből a sávből szinte mindenki jobbra fordul. Mellete pedig a másik sáv egyenesen megy. A kérdésem az hogyha a kanyar előtt nincs kötelező haladási irány jobbra tábla de útburkolati jel sincs semmilyen akkor ha egyenesen megyek szabályos e ? Vagy átkellene soroljak a másik sávba? Bocsi tudom hogy így annyira nem tiszta de próbáltam leírni.

2022. máj. 4. 09:21
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Igen a meki előtti.
2022. máj. 4. 10:19
 32/43 anonim ***** válasza:
100%
#31 És ott mi nem egyértelmű?
2022. máj. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
100%

22., kérdező


Az 1. képhez: azért oda helyezték a táblát, mert egyrészt a besorolás rendjét nem közvetlenül a kereszteződésbe kell elhelyezni, mert akkor már késő. Másrészt a felüljáró miatt takarásban is lenne, ha közelebb teszik.

2. és 4. kép: fizikailag hogyan gondolod itt az egyenesen továbbhaladást? Keresztül a terelőszigeten?

3. képpel nem tudok mit kezdeni, de ott semmiféle tábla nincs, mehet egyenesen is.

[link]

2022. máj. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Igen a buszpályaudvarnál, ott az ég világon senki sem megy egyenesen , mert a másik sávból mennek , szerintem az egy kanyarodósáv de előtte semmi jelzés sincs se egyenesen se jobbra...
2022. máj. 4. 10:21
 35/43 anonim ***** válasza:
100%
#34 Ha semmi jelzés akkor lehet egyenesen is. Gondolom azért mennek jobbra mert arra van dolguk.
2022. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
Legyél már olyan jó, hogy a Google utcanézetben pontosan oda állj, amiről kérdezel, és ahogyan írtam, linkeld be. Ne képernyőt fotózz, és nem más helyeket mutass nekünk!
2022. máj. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
És az nem számít hogy a zebra előtt milyen jelzés van ?
2022. máj. 4. 10:23
 38/43 anonim ***** válasza:
100%
#37 Hogyan számítana? Az egy másik kereszteződés.
2022. máj. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%

Erről a helyről kérdezel?

[link]

Ott a külső sáv megszűnik, lehet ezért nem látod, hogy olyan sokan mennének egyenesen. Már előbb átsorolnak.

2022. máj. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
100%

„37/39 A kérdező kommentje:

És az nem számít hogy a zebra előtt milyen jelzés van ?”


Anyám, borogass! Mond, hogy nincs jogsid! Egy tábla hatályos, érvényes lehet tíz kilométer után is, de kereszteződésig tart az érvényessége. Jó, hogy nem somoskői helyre kérdezed, hogy a tarjáni tábla érvényes-e.

2022. máj. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!