Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bringás vs. autós. Kinek van...

Bringás vs. autós. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Belterületen a kerékpáros olyan úton halad ami mellett kerékpárút is van. Az úttesten történő kerékpáros közlekedést nem jelzi piktogram, de tábla sem tiltja a kerékpáros forgalmat.

Az autós ledudálja a biciklistát, az válaszul a középső ujját mutatja vissza.

Kinek volt igaza?



#kerékpárút #autós #kerékpáros #úttesten történő haladás kerékpárral
2022. máj. 10. 12:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

#8

Igen, én is így értettem, hogy "egyértelmű és párhuzamos". Engem is szorítottak már ordítva járdaszegélyek autóval, mert szerintük rossz helyen bicajoztam. Amúgy nem, mivel egy busz- és biciklisávban voltam, amiből sima sáv lett és nem volt közvetlen bicajút melllette. 100 méterrel odébb valóban volt egy bicajút, de én teljesen másik irányból jöttem. Körültekintés nélkül sávot váltott rám, majd amikor ráordítottam, szándékosan folytatta és végül járdaszegélynek szorított és kioktatott, hogy ott a bicajút, ott kéne mennem. Megkérdeztem tőle, hogy az nem zavarja-e, hogy az a bicajút teljesen másik irányból jön, mint ahonnan én meg ő jöttünk és teljesen másik irányba is megy, sosem közvetlenül és látható módon párhuzamosan (bent a Vérmező parkban, kívülről nem is látható, MOM felől jöttem.)

2022. máj. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 MGéza ***** válasza:
15%
Mindkettőnek és egyiknek sem egyszerre. Tilos szabályt szegni de önkéntes rendőtködni sem szabad.
2022. máj. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
#10: a Nagytétényin egy helyet tudok, ahol szalagkorlát van, kb 400m, a Vasúti emlékparknál, de ott nincs is mellékutca. Az M0-n kívüli szakaszt mobdjuk nem ismerem.
2022. máj. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

vasúti emlékpark??? Nagytétényi úton??? HOL? :-D


Egy fél szóval sem írtam szalagkorlátot! Mély árkot említettem. Pl. itt, ha kijössz a Harangozó utcán, és mennél befelé a városba...


[link] ,18.9760634,3a,85.9y,63.45h,79.26t/data=!3m6!1e1!3m4!1s_sYj2EOzoB5IwH-7ZmqqTQ!2e0!7i16384!8i8192

2022. máj. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

#14: Budafokon a Kálvária domb után a dunaparton.

csak azért írtam mert googlen így találod meg, ahol lent van a "gödörben" egy régi mozdony és vasúti vagon.

Igen itt kint én már nem járok, de a hulladékudvarnál fel tudsz menni a bicikliútra, ha akarsz.

2022. máj. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

15: ja, értem.... :)


Jó, hát lehet visszafelé fordulni, és úgy felmenni a bringaútra, de minek? Nincs itt nagy forgalom, kibírják az autósok v. buszok, ha 200 m-t az úton megyek...

2022. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#16: ja hát ez is egy hizzáállás, hogy más bírja ki, de te nem bírsz 50 métert kerülni :)))
2022. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%

Figyu, kaptunk már olyan beszólást is a Budafoki úton (Kondorosi gát végétől az Andor u. között), hogy miért nem megyünk át a Szerémire, ott a bringaút...


Ja, 550 méter helyett kerülővel 1550-et menjünk... LOL

2022. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
48%
Attól függetlemül, hogy igaza van-e az autósnak, a dudát vészhelyzet elkerülésére szabad használni, és nem pedig emberkedésre.
2022. máj. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!