Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért száguldoznak mindenféle...

Miért száguldoznak mindenféle kotlával?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek van egy 1 éves Mercije. Tegnap történt velünk, hogy kb 96-tal haladtunk főúton, mögöttünk egy huszonéves csaj valami régi kotlával gondolta jó buli mögöttünk 1 méterre menni - úgy nevezve tolni - ha már előzni nem tudja. Aztán egyszer csak alacsonyan kb fél méterre a föld felett közvetlen előttünk át repült valami nagy madár, a haverom meg rutinból a fékre taposott a csaj meg belénk durrantott.

Aztán a szokásos rendőri intézkedés, bár a csaj elismerte a hibáját de akkor is egyre azt hajtogatta hogy miért kellett hirtelen fékezni, meg mikor látható volt hogy a kár millió feletti (lökhárító, sárvédő, bal hátsó lámpa, csomagtér ajtó) el kezdi hogy neki arra nincs pénze hogy majd az emelkedett biztosítást fizesse, akkor mondta neki a rendőr hogy ha úgy jobb neki akkor ő nem látott semmit és megegyezhet a haverommal hogy zsebből zsebbe fizesse a kárt, persze ekkora összeget pláne nem tudott volna fizetni így inkább a biztosító fizet.

De azóta sem értem, akinek ennyire nincs pénze az minek szórakozik így az utakon? És nem ez az első eset, sokszor látom én is hogy még a templom egere is úgy repül mindenféle roncscsal mint a meszes. De minek, nem érzik hogy ez így nem jó?



2022. máj. 22. 10:38
1 2 3
 11/21 Beviz Elek ***** válasza:
98%

Nem tartotta a követési távolságot, az ő hibája, lépjünk tovább.


Nekem más keltette fel a figyelmemet:

“De azóta sem értem, akinek ennyire nincs pénze az minek szórakozik így az utakon?”

Akinek van pénze az szórakozhat? Az tolhatja a másikat és okozhat balesetet? Más veszélyesztetése az anyagi helyzet függvénye?

2022. máj. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%
#12 Nyilván az sem száguldozhat, de gondolom arra gondolt a kérdező hogy ha tudja a sofőr hogy nem tud megfizetni egy anyagi kárt akkor minek játszik a tűzzel hogy nem tartja a követési távolságot.
2022. máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
27%
A történés szempontjából szinte mindegy, de kanyargós erdei úton én hstvan felett nem nagyon tolnám. Max. hetven.
2022. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%

Én ugyan így jártam, csak az előttem 2-el haladó autó utánfutójáról beton tömbök hullottak az útra. A közvetlenül utána haladó pick up át ment felette probléma nélkül, én pedig satuztam.

kb 80-ról fékeztem 0-ra, ürültem megusztam :). 2 mp-vel később a mögöttem sort előző suttyó pedig kb 110-el durrant belém, mert jött valami szembe. Rendőrt kellett hívni mert nem akarta elismerni a hibáját. 70000-e büntették, és ahogy engem nekilökött a beton tömbnek leszakadt az első lökösöm coolerral együtt. A bal hátsó futómű pedig kiszakadt a helyéről, de azért még gurult.

Később bevallotta, hogy megilyedt és nem is fékezett csak a kuplungra lépett rá. Ezt akkor mondta mikor elmentem hozzá felelősség vállalási papírt íni, hogy nekem ne keljen megvárnom a nyomozást végét, mert kb fél évre is elhúzódott volna a kár kifizetés.

Az autóm TK lett... a biztosítási összeg plusz roncs érték fedezett egy ugyan olyan kocsit, az átíratással együtt. Viszont az "újra" már közel 500000-et rá kellett költeni, a réginek pedig nem volt semmi baja :(

2022. máj. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

14+

nem az autó éréktől függ az, ha hülye a sofőrje!!!

2022. máj. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
8%

A hibátfan fél autójában esett kárt a biztosító fizeti, ezért van a kötelező biztosító.


A hibás fél kárát vagy a casco fizeti (ha volt), vagy önerős. A kötelező biztosítás fizetés havidíj bónuszát pedig elveszti.


Minden más eset csalásgyanús egy jelentős kárnál.

2022. máj. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
94%

Egy átlag kgfb ügyintézése 2-4 hét, TK esetén, ha nincs annyi pénzed, hogy zsebből vegyél még egyet akkor ezt megvárod. Majd több napod, esetleg heted rámegy mire találsz valami normális darabot.

Ha pénzed hirtelen másikra akkor is több napod elmegy mire találsz másikat.

Ha javítható és nem üzemképes vagy nem lehet bezárni esetleg beázik, akkor nem igen tudod használni, csak leteszed egy karosszériásnál. Ott simán eltölt 1 hónapot.

Úgy vagyok ezzel, ha valakinek rosszat akartok, elegendő, ha azt kívánjátok, törjék össze a kocsiját...

Szívás az egész minden féle szemszögből nézve.

2022. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Hát igen. Van aki ilyenkor bemegy a garázsba körülnézni: ha most a Porsche szervízben áll akkor kénytelen lesz a másik kettő közül választani. Ferrari vagy Astonmartin? :)


Egyébként a Casco segít a kötelezős ügyintézésben is és megelőlegezi a pénzt is ha olyan a biztosításod.

2022. máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Alapvetően az a baj hogy rengeteg ember,talán a többség arrogáns,hihetetlenül buta,gondolkodásra képtelen.Egyszerűen nem tudják felmérni a cselekedeteiknek milyen következménye lehet illetve a csökevényes 'én aztán nem engedek megmutatom a köcsögnek" mentalitásnak meglátszik az eredménye.Gondolom a sok elnyomott,szaréletű így akar bosszút állni a világon,a kocsi felett van hatalma ha már az élete felett nincs.

Mivel a médián keresetünk nettó 250ezer körül van az emberek nagyon nagy részének nincs pénze jó állapotú autóra,nem tudja fenntartani ezért láthatsz ennyi száguldozó,randalírozó roncsot.Pedig ha megnéznénk az arányokat lehet a "prémium",drágább autók tulajai nagyobb arányban szabálytalanok mert azokkal könnyebb gyorsan menni és sokan presztízsból,megmutatásra veszik azok meg alapból nagyon hülyék.

2022. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Beviz Elek ***** válasza:

#12

Értem mire gondolt a kérdező csak nagyon nem értek vele egyet. Ha valakinek van pénze megjavíttatni az autót az se játszon a tűzzel mert más testi épségét kockáztatja.

2022. máj. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!