Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elütöttem egy biciklist, mire...

Elütöttem egy biciklist, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Ittas volt, kacsázott az úton a felezővonalnál. Jobbról akartam előzni, én nem értem hozzá, de a kocsi oldalának esett. Nem lett baja, de kint volt a mentő a rendőrök. Lett felvéve jegyzőkönyv, amit alá is írtam. A helyszínelő rendőr annyit mondott, majd valószínű be fognak idézni.

2022. máj. 31. 11:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
74%
Plusz amikor egy bringás meghallja a motorzúgást a háta mögött reflex-szerűen jobbra fog mozogni (az angol hülyéket leszámítva).
2022. máj. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%

Ledudálod mint állat aztán megelőzöd balról.


Kapsz majd idézést és ha jó fej lesz a bíró akkor semmit nem kapsz.

Ha nem lez jó fej akkor pénzbirság a szabálytalan előzés maitt.

2022. máj. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
44%
Ja dudálgass, hátha megijeszted és beesik alád.
2022. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
De miért lesz belőle tárgyalás? Láthatóan az ipsének semmi baja nem lett, mert az ellenkező irányba lökte a kocsim oldala. De attól még elvitte a mentő. Azt se tudom minek.
2022. máj. 31. 19:25
 15/19 Alex Fly ***** válasza:
54%
Ha a kocsi oldalának esett, akkor szabálytalanul, megfelelő oldaltávolság nélkül előzted. Örülhetsz, hogy csak szabálysértésért idéznek be és nem közúti veszélyeztetés bűncselekménye miatt...
2022. máj. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%
Balra kanyarodót szabályos jobbról előzni. Márpedig ha a biciklis a felezőhöz húzódik, azzal jelezte a balra kanyarodási szándékát. Én sem merném balrol előzni. Mondjuk inkább fékeznék, ráfeküdnék a dudára. Aztán ha megáll kiszállnék és betessékelném az árokba.
2022. máj. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%

"Hát mert jobbról pont elfértem mellette."


Kifogás, kifogás hátán... Ha látod, hogy részeg, akkor miért mész mellé? Ha már mellémész, akkor miért nem hagysz tisztes távolságot? Lehet lepontozni nyugodtan, de attól még nem lesz igazad. Hibáztál, méghozzá nem is kicsit! Az, hogy jobbról előzted meg, az csak hab a tortán.

2022. máj. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A privát üzenetre a válaszom annyi, hogy nem nem kell elütni, tudod van fék is az autón, hogy lassítani tudj. És többet ne írjál, úgysem olvasom el, köszi.
2022. máj. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
58%
#16 az nem jelzés. Akár valami útakadály is lehet előtte, amin te simán átmész autóval. A többit nem minősítem, elég ha téged minősít.
2022. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!