Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha szándékosan le akarok...

Ha szándékosan le akarok maradni, az közúti veszélyeztetés?

Figyelt kérdés

Főúton haladt előttem egy bizonytalan jármű, de olyan szinten, hogy megelőzni nem mertem, mert folyamatosan átsodródott a szembesávba és és úgy húzta onnan vissza, hogy azt hittem ki fog sodródni.


Én szándékosan lelassítottam 70 környékére, hogy minél messzebb legyen tőlem, de mögöttem akik utolértek azok barom módjára nyomták a dudát.


Komolyan, mit kellett volna tennem ebben a helyzetben? Ami különösen felkavart, hogy beérve a városba az első pirosnál átkiabáltak hozzám, hogy feljelentenek közúti veszélyeztetésért.



2021. márc. 31. 22:07
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%
Nem, nem közúti veszélyeztetés.
2021. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
47%

Veszélyeztetésnek nem mondható, maximum azt lehet mondani, hogy indokolatlanul feltartod a forgalmat, ha már oly mértékben lemaradsz az előzőtől, hogy nincs rád hatással a mozgása.

Lakott területen kívül egyébként dudálással jelezheted előzési szándékod.

2021. márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
100%
Jól cselekedtél a leírtak alapján, de mivel mi nem látjuk pontosan mi hogy volt, ezért nem tudhatjuk biztosan. Én mondjuk dudáltam volna egy kicsit a bizonytalan járműnek előttem és a legközelebbi helyen megálltam volna, ahol lehet és hagyom elmenni tőlem messze, hogy nehogy már engem veszélyeztessen. A dudálgatókkal meg ne foglalkozz. Ha nem fékezéssel lassítottál le, akkor nem szólhatnak bele, fogják, megelőznek a mögötted jövők és kész.
2021. márc. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
76%

Én ilyenkor kirakom az egyezményes jobbindexet, ami azt jelenti: "Menjél, barom, ha nagyon sietsz".

Aztán majd ő fut csöcsre. ÉN ráérek. :)

Amúgy se szoktam 70-nél többet menni semmilyen országúton. Nem sietek. Ha valakinek sietős dolga van, az pakoljon vissza egyet, és előzzön le. Nem sértődöm meg érte.

2021. márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
4%
#4 lehet, hogy ráérsz, de egy jó minőségű országúton, ha 70-nel mész az veszélyesebb, mintha 100-al mennél, mert folyton előzgetnek(tulajdonképpen veszélyeztetsz másokat). Akkor már oké, ha szar az út, vagy nincs mögötted senki.
2021. ápr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%
hát itt maximum saját magát jelenthetné fel ez az értelmi fogyatékos
2021. ápr. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
89%

#5: nem érdekel. Ha valaki 100-zal akar menni, lendületből kikerül.

Én tényleg nem sietek sehová, mert időben indulok el. Nehogy már az, aki "sietni akar" toljon maga előtt. Kerüljön ki, oszt' csá. Én az elmúlt 35 éves pályafutásom alatt ehhez szoktam.

Időben elindulni, és nem rohanni. Tudnék rohanni, ha akarnék, volt arra példa, hogy adott helyzetben Keszthelyről Bp-re kb 1 óra alatt felértem (persze alkalmas járművel, és minden szabályt felrúgva), de az az időszak elmúlt. Aki siet, menjen csak. Kerüljön ki, és haladjon.

(másrészt ha épp busszal vagyok, akkor amúgy se mehetek 70-nél többet, ugye...)

2021. ápr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom miért van 23:55-ös lepontozva, mikor tök igaza van.


Azaz nyilván tudom, hiszen Magyarisztánban ha nem a "kötelező minimum 90-el" közlekedsz akkor akadályozod és feltartod a közlekedést és minimum dögöljél meg mert a puszta létezéseddel másokat veszélyeztetsz... És véletlenül sem ők veszélyeztetik saját magukat a türelmetlenségükkel.


Még csak azt sem igaz, hogy indokolatlanul tartaná fel a forgalmat, hiszen teljesen jogos indokkal lassított le.


Én mindig azt mondom, előzni nem kötelező csak opció... :)

2021. ápr. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
89%

...és amúgy is: A sebességkorlátozás az nem kötelező jellegű, azaz nem annyival "KELL" haladni, hanem azt jelenti, hogy maximálisan annyival SZABAD.

Ha teszem fel 90 helyett 70-nel vezetek, az még nem indokolatlan akadályozás. Az indokolatlan lassú menet azt hiszem, kedvező út -és látási viszonyok mellett tán 25, vagy 30 km/h.

2021. ápr. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen igazatok van, de annyira türelmetlenek szoktak lenni, hogy belemennek egy húzós előzésbe, letolják a másikat, büntetőfékeznek stb. Mindez ellen annyit lehet tenni hogy egy picit gyorsabban megyünk, persze sebességkorlátozáson belül. Sajnos ez tapasztalat...
2021. ápr. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!