Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sávon belül is a lehetőseg...

Sávon belül is a lehetőseg szerint jobb oldalra kell húzódni a kresz szerint. Ehez kepes rendszeresen lógnak a felezőn a kocsik. Nem tudják vajon a kreszt? (nem a csatornafedőkön/üvegszilankokon/egyéb törmeleken kell menni, nem azt mondom)

Figyelt kérdés
Amennyiben a motorosokat es robogósokat a városi dugók részleges megoldasának tekintjük, igazán lehetne annyi a dugóban, jobb esetben legkondicionalt fotelben ücsörgő közlekedőtarsakban, hogy elengedik a 40 fokban minimum bukósisakban haladó ketkerekű forgalmat. Vagy nem?

2022. jún. 6. 14:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

De ha egyszer legkondis fotelben ücsörgök, ha kocsival vagyok?

Nem kell ugy mellre szívni...

Nem itt kell vitézkedni nagypofajuzni a masikat, hanem a sarki krimoban face to face. Leirtak többen is tök jó okokat, nem lehetetlen a kerdesre valaszolni normalisan.

2022. jún. 6. 17:20
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

Amúgy meg ezer oka lehet. LEHETŐSÉG SZERINT jobbra kell tartani sávon belül is, de mi számít annak?


Van, hogy biztonságosabbnak ítéli meg az ember a felezővonalhoz tartást, kátyúk, fedlapok is teljesen összevissza vannak az utakon. Én nem megyek a másik seggében ahogy az előttem lévő fogalmaz, ettől függetlenül van, hogy balra húzódok, hogy ne csak az előttem közlekedőig lássak, hanem 4-5 autóval előbbre is, pont azért, mert sokkal biztonságosabb int csak az előttem lévőt figyelni.


Vagy jobbról jöhetnek kanyarodók, akik hajlamosak kidugni a kocsi orrát, eléd nyithatják az ajtót, vagy sok gyalogos is egészen az út szélére áll és figyelni kell ne sodorjam el őket.


Vagy van ezer helyzet ahol éppen sávot akarok váltani, balra fordulni, akkor sok esetben már előre a felezővonal felé helyezkedem, pont azért, hogy ne az utolsó pillanatban jusson eszébe senkinek balról előzni és engem oldalba durrantani.


Azt is tegyük hozzá, hogy vannak 3-4 sávos utak is, ahol soha nem tudni, hogy a motoros most éppen melyik sávban fog próbálkozni.

2022. jún. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Normális választ kaptál, arról nem a válaszolók tehetnek, hogy számodra csak a veled egyetértő válaszok a helyes megfejtések ;)
2022. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
86%

A kérdésedben KRESZ szabály be nem tartását kifogásoltad, ismerethiányt is felvetettél tippelt okaként, gyakorlati példát írtál, hogy kik számára hátrányos az adott szabály be nem tartása. Aztán mikor megírták, hogy a gyakorlati példád szintén KRESZ szabály be nem tartása, azt gunyorosan fogadtad, párbaj provokatör stílusig eljutva.

Tehát, az általad kiválogatott KRESZ szabályzást be kéne tartani, ami neked nem tetszik, annak a KRESZ szabályzásnak a felemlegetése, szerinted, elfogadhatatlan provokáció.

2022. jún. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Jaaaj. A dugóban a kocsik leginkább állnak. Kicsit mennek állnak.

A kerdésben motorosok, robogósok csak annyi szerepet kapnak, hogy sajnos balról nem tudnak elmenni a felezővonalra húzódott kocsiktól. Bem az volt a kerdés, hogy miert miert sertenek zaróvonalat stb, pedíg valószínű azert, mivel az autóval a kollegák a felezőn állnak. Ettől meg nem jó, hogy van ilyen, de ha nem a felezőn allnanak akkor elfernének a savban is de mindegy.

A kerdes a felezőre húzódás mögötti okokra vonatkozott.

Ha erre valaki azt írja, hogy de a motoros/robogós meg türelmetlen, es a zarovonalon atmegy úgy előzi a sort, akkor az nem a kerdésre adott velemeny, hanem egy tök mas szabalysertes, bar ok-okozati összefügges eppen van.

2022. jún. 6. 19:39
 16/19 anonim ***** válasza:
95%

Vicces, hogy a kérdező megint félrebeszél.


Szeretem ezeket, akik csak a szabályok számukra kedvező részét értelezik, azt is hibásan, lásd motoros = előre KELL engedni mindenesetben.


Majd ha megjegyzed, hogy bocsi, de a szabály nem ez, hanem a szabály az, hogy előresorolhat HA A FELTÉTELEK ADOTTAK. Azaz előrehaladáshoz elegendő hely áll rendelkezésre, és az irányváltoztatási szándékot jelző járműveket az irányváltoztatásban nem akadályozzák.


Persze ha erre felhívom a figyelmet akkor én vagyok a szemét szar szemét "kresz professzor" mert hát mi az már, hogy értelmezem is a szabályokat... :D

2022. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Nem vagy szemet szar, csak nem ertem miert kell rögtön tamadni... Ha tudod hogy kéne közlekedni, akkor egy jó indokot szeretnek arra kerni, hogy miert nem a szerint csinaljak sokan...

Ha a mentőt rendőrt tűzoltót akadalyozza a felezőn alló sor, az sem jó. Engedjük el a motorosokat akkor.

2022. jún. 6. 20:28
 18/19 Alex Fly ***** válasza:
96%
Nem. A KRESZ azt írja, hogy az út- és forgalmi viszonyoknak megfelelően kell jobbra húzódni -és azt is, hogy a sáv egy járműoszlop haladásához szükséges útfelület. A jobbra tartás a sávokra vonatkozik; hogy a sávon belül melyik részen halad az adott jármű, annak semmi jelentősége.
2022. jún. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
90%
Amióta egy szembejövő épphogy átlógott a sávomba és elvitte a bal tükröm, mindig figyelek, hogy a sávom lehetőleg jobb szélén haladjak, ha az út lehetővé teszi.
2022. jún. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!