Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit csodálkoztok, hogy a...

Mit csodálkoztok, hogy a biciklisek átmennek a piroson?

Figyelt kérdés
Számtalan helyen csak azért kell a biciklisnek álldogálniuk értelmetlenül a pirosnál, mert a közútkezelő nem méltóztatott kirakni bicikliseknek szóló lámpát. Mikor fogják a közútkezelő felelősségét vizsgálni az ilyen eseteknél?
2022. jún. 17. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
He?
2022. jún. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva. Pont akkor kell álldogálni, ha van külön biciklis lámpa, ami irreálisan kevés ideig zöld. Ami a kérdésben van, az értelmetlen.
2022. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, ez a másik. De miért is lenne a kérdésben szereplő helyzet értelmetlen?
2022. jún. 17. 22:32
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Átmennek... addig jár a korsó a kútra, amedig nem egy nagy, nehéz és kemény valami fog jönni keresztbe. AKkor majd jön a rinya, hogy csúnya autósok, most miattuk szegény hajtipajtinak lehet koszorúra gyűjteni.
2022. jún. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztóan felesleges hangulatkeltés. Bármit vezetek, igen sokszor látok piros lámpát figyelmen kívül hagyó gyalogost, autóst, bringást , de olykor villamosvezetőt meg keverék kutyát is.
2022. jún. 18. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

47 éves vagyok, eddig három biciklist csaptam el, ebből három hajtott át a piroson, kettő túlélte, egy maradandó egészségkárosodás nélkül.

És tudod mit, kérdező?

A legkevésbé sem érdekel.

Ha jön a negyedik, miatta sem fogom félrerántani a kormányt, hogy más, ártatlan emberek életét veszélyeztessem.

Nyugodtan tekerj át a piroson.

Majd a családod fizeti a céges autóban keletkezett kárt, ha a temetésed árát már kiperkálták.

2022. jún. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Jah, persze, álmodban.

2022. jún. 18. 12:18
 8/9 Alex Fly ***** válasza:

Én nem csodálkozom rajta. A kerékpáron is ugyanazok ülnek, akik az autókban, akik gyalogolnak, stb.

És ha más járművel átmennek a piroson, akkor miért pont kerékpárral ne tennék?

2022. jún. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A lámpa azt jelzi, hogy aki erre jön, az álljon meg, mert a keresztező úton megindult a forgalom vagy át fognak kelni a gyalogosok.


A biciklisnek az a lámpa jelez, ami az útjában van. Értelemszerűen, ha nincs bicikliseknek lámpa, akkor az autósoknak vagy a gyalogosokbak kihelyezett lámpára figyel. Ha a biciklis út a gyalogosút mellett van és a zebrához ér ahol csak gyalogos lámpa van, nem fog átmenni a piroson, hogy de hát ő biciklis és olyan lámpa meg nincs, mert amint kivágja magát a zebrára, elcsapja egy autó.

Ugyanez vonatkozik rá, ha a kocsik mellett biciklizik, ha a kocsiknak piros a lámpa, akkor ő nem gurul tovább, mert elcsapja az autó vagy ő csap el egy gyalogost.


Amúgy amikor egyszer a nem lámpás zebránál megkaptam az elsőbbséget egy autóstól és az autósok útján mozgó biciklis majdnem belém jött, mert ő nem autós, nem kell a zebra-gyalogos szabályra figyelnie, lassítania vagy megállnia a zebránál, majdnem seggbe rúgtam.

2022. jún. 30. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!