Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit jelent, ha egy autó "tol...

Mit jelent, ha egy autó "tol le" egy másikat az útról, mert gyorsabban menne?

Figyelt kérdés
És ez miért zavaró? Elvileg nem mehet annyira közel, hogy nekiütközzön, szóval ha nem villogtat, akkor mi zavarja az első autó sofőrjét?

2022. jún. 21. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Az elv meg a gyakorlat két külön dolog. Vezetsz te egyáltalán? Mert szinte mindennapos, hogy vannak olyan autósok akik annyira belemásznak az autód seggébe, hogy a visszapillantótükörben a másik autó szélvédőjét látod csak.

Hogy miért zavaró? Ha neked hirtelen meg kell állni, akkor ő már biztos nem fog.

2022. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1: Nem vezetek, pont ezért kérdezem, mint külsős. :o)
2022. jún. 21. 21:10
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Ahogy #1 írja, nem hogy zavaró, hanem veszélyeztető, ha a mögötted haladó nem tartja be a követési távolságot ("letol"). Lakott területen kívül az előzési szándékot kürttel (illetve fénykürttel) jelezheti, úgyhogy a villogással nincs gond, csak a követési távolsággal (pontosabban annak hiányával).


Nekem jogos elvárásom, hogy a mögöttem jövő tartson megfelelő követési távolságot. Nem akadályozom, nem vagyok önkéntes rendőr, nem érdekel, milyen sebességgel halad, ha lehetséges, segítem az előzését lehúzódással, de attól, hogy ő gyorsabban menne, engem ne veszélyeztessen. Sajnos ezt nem értik sokan.


És mielőtt bárki belekötne: nem, nem tötymörgök, a megengedett sebességgel vagy felette haladok, autópályán az első biztonságos lehetőségnél megyek a külsőbe, és jó előre jelzem az irányjelzővel. Tényleg nem zavar, ha gyorsabban mennél, de kérlek, tartsd meg a 2 másodpercet!

2022. jún. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Jézusom, hogy ne lenne zavaró, hogy veszélyesen közel jön?!?

Használd már az agyadat picit!!

2022. jún. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Kb ahhoz hasonlítható, mintha sétálás mögötted jönne valaki egy bozótvágóval tőled fél méterre hadonászva.

Ha meg kell állnod tuti belédszalad, és komoly sérülést fog okozni neked

2022. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti hogyha te mész mondjuk a palyan 120al és te se tudsz gyorsabban menni mert előtted is vannak akkor a mögötted jövő teljesen a seggedbe megy mert o menne rendesen, és villog is. Egyszer valahonnan hazajovet 160al mentem a belsoben 130 helyett mert eloztem a kamiont (visszaakartam menni utana) mögöttem az audi olyan veszesen közel jött és folyamatosan villogott mintha én vissza tudnék sorolni a mellettem lévő kamiontol😄


Elég zavaró hogy egyesek nem tudják betartani a követési távolságot és mellesleg idegesito is hogy valaki folyamatosan mögötted jön addig amíg el nem engeded vagy ki nem előz valahogy.

2022. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan a seggedbe jon*
2022. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És a hátsó autós nem félti a kocsiját? Ha belefékezel, úgyis egyrészt ő lesz a hibás, másrészt az ő autója is sérül, és még fizetheti (ő vagy a biztosítója) a károdat.
2022. jún. 22. 19:12
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van fedélzeti kamerája majd beállítja hogy az előtte lévő büntetőfékezett. Vagy majd kiszall és nagyfiuskodik hogy márpedig nem o volt a hibás.


Egyébként a letolassal magával nem lenne baj ha az emberek akkor használnak amikor tényleg szükség van rá. Ha a pályán a belsobe valaki 110el döcög és te mennél és normálisan villogva jelzed neki általában venni szoktak a lapot, a többi aki csak belemegy a seggebe egy paraszt általában.

2022. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!