Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bal oldali közlekedés esetén...

Bal oldali közlekedés esetén is jobbkéz szabály van?

Figyelt kérdés
Egyenrangú útkereszteződésben. Tavaly Cipruson nekem ezt így magyarázták, hogy habár baloldalon megyünk, de kereszteződésben ugyanúgy jobbkéz szabály van. Ezt elég furcsának találtam. Egyszer keveredtem ilyen helyzetbe, és a balról érkező valóban elengedett. Szóval hivatalosan kinek van elsőbbsége, a jobbról vagy a balról érkezőnek? (ok: most meg Málta lenne a cél)

2022. aug. 6. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Az angol rendszerben nincs se jobbkéz se balkéz szabály, hanem a felfestett fehér vonalat kell figyelned. Nyilván Cipruson is így közlekedtél.


Amúgy a jobbra elsőbbséget nem a körforgalomra értették véletlenül? Mert arra valóban igaz, always give priority to the traffic coming from the right, unless you have been directed otherwise by signs, road markings or traffic lights.


Az amúgy nekem sem világos, hogy mi van ha a fehér vonal nem felismerhető pl. hóesés, akkor ott mi az érvényes?

2022. aug. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az megvan persze, hogy akinek fehérvonala van az ad elsőbbséget. Mondom egyszer házak között történt, hogy nem volt semmi jelzés. Lehet ilyen helyzetben megszokásból ők is jobbkéz szabályt használják?
2022. aug. 6. 22:57
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem.
2022. aug. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

Igen.

Itt a ciprusi "kresz":

[link]


Az 58. paragrafus 4. bekezdésének (γ) pontját kb. így fordította le nekem a google:

"(c) give right of way to vehicles moving from the right at roundabouts, unless otherwise marked on the road, and at road intersections where priority is not regulated by traffic signals or pavement markings, including light-controlled road intersections where traffic lights for vehicles not working or flashing yellow;"

Tipikus google fordítás, de azért kivehető belőle, hogy arra utal, hogy a jobbról érkezőnek van elsőbbsége körforgalmakban és egyenrangú kereszteződésekben.

2022. aug. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Azt még hozzátenném, hogy ez nem feltétlenül igaz minden LHT országra és mindig az adott országtól függ a szabályozás. Tehát a máltai kresz megtalálása és végigbogarászása a te házi feladatod. :D


Egyébként a gyakorlatban az a biztos, ha ilyen helyeken elengeded a balról érkezőt is, ha az lendületesen érkezik. :)

2022. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oh ez szép munka volt, így belemásztál a jogszabályba, köszönöm. Ma is tanultunk valamit. Jah ezt majd ott is tisztázni kell, min. az autókölcsönzöt megkérdezni, mi a helyi elöírás.
2022. aug. 7. 02:16
 7/8 anonim ***** válasza:
A jobbkéz-szabály régebbi a jobbra hajtsnál, nincs köze hozzá. Sőt, baloldalt közlekedve jobban látod, ki jön jobbról. Amikor áttértek a jobb oldali közlekedésre, nem akarták ezzel is megzavarni az embereket, hogy jobb- helyett meg balkéz-szabály legyen.
2022. aug. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Yebo.
2023. márc. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!