Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Más is tapasztalja, hogy nagy...

Más is tapasztalja, hogy nagy divat lett gyorsítással reagálni az előzésre?

Figyelt kérdés

Sima 1+1 sávos országúton egyértelmű veszélyeztetés, utolérek egy 60-70-el álmodozót, elkezdem előzni, 110-nél még mindig egymás mellett haladunk...

Párhuzamos közlekedésnél meg szimplán idegesítő.

Amíg messze vagyok, folyamatosan közeledek hozzá, bemegyek a belső sávba, mikor már majdnem utolértem, felveszi a tempómat, nem akarok sem mellette, sem a holtterében haladni, kicsit odalépek csak annyira, hogy elé kerüljek, elveszem a gázt, tempomat megint tartja a korábban beállítottat, a delikvens pedig szépen lemarad és el is tűnik a tükörben pont úgy, ahogy "jött".



2022. aug. 22. 16:26
A kérdező szavazást indított:
Nem tapasztalom.
Csak országúton
Csak autópályán/autóúton
Mindenhol tapasztalom
19 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

Általános gyökérség, városban is előfordul. Aztán ha nem sikerül megelőzni, tovább tötymörög. Autópályán kezelhető a helyzet, mert azért a sávok közt direkt szlalomozni nem kezdenek el, aki meg 100-al a belső sávban felejtette magát, azt jobbról megelőzöm (nem érdekel hogy tilos, belsőben haladni is tilos folyamatosan).

Országút a legveszélyesebb, az ilyen állatfajta azt szokta csinálni, hogy ahol nem lehet előzni, kanyar, záróvonal van, hatvannal óvatoskodik, amint van pár száz méter belátható egyenes, akkor meg belelép, volt amikor egy ilyenek az előzését 140-el fejetem be, mert nyomta neki mint a barom, csak gyenge volt a kávédarálója (az enyém sem erős, csak nagyobb kávédaráló...)

2022. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Egyetlen egyszer történt velem ilyen, városban belső sávból külsőbe akartam húzódni, mert kanyarodnom kellett, majdnem teljesen előtte voltam annak aki a külsőben haladt, úgyhogy nyomtam egy kis gázt hogy beférjek elé, kitettem az indexet, erre belenézek még egyszer a tükörbe és az orra ott van az anyósülés mellett. Előtte stabilan tartotta az 50-et többszáz méteren át. Ezt leszámítva nem tapasztalok ilyet, pedig én a 4-esen járok, ami köztudottan (és statisztikailag is) bolondok háza.


Olyan előfordul, hogy pl. lámpa elkap, belsőből elindulok, ott hagyom az ilyen gyenge kismotoros cirkálókat, aztán ahogy elérem a 90-et, benyomom a tempomatot és mire kihúzódok külsőbe, addigra már látom hogy le akar vadászni. De ez csak azért van, mert ő gyorsabban menne, mint én, csak nyomaték semmi és sokáig tart neki felgyorsulni, nem parasztkodásból csinálja.

2022. aug. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Sokat előzgetek, de nagyon ritkán tapasztalaok ilyet.
2022. aug. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%
Párszor futottam bele ilyenbe, de nem mondanám "divatnak".
2022. aug. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

Igen előfordul aki merő rosszindulatból gyorsít viszont én inkább azt tapasztalom hogy azért gyorsít veled együtt mert valójában fel sem fogja hogy valaki előzésbe kezdett. Nem érdekli a közvetlen környezete csak megy és kész.


Egyébként nézni kell a vezetési stílusát. Ha érezhetően nem halad akkor az első lehetőségnél meg lehet előzni. Ha korlátozás alóli szakaszról fog kigyorsitani arra számítani kell. Megnézed mekkora sebességet vesz fel és ha nem jó neked akkor megelőzöd. Ha egyenesben padlógázzal megy a kanyarokban pedig szinte vészfékez akkor azt hagyni kell mert nem normális kategória.

2022. aug. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagy ritkán belefutok egy-egy ilyen helyzetbe, de egyáltalán nem érzem jellemző vagy gyakori magatartásnak.


Sokkal jobban zavar, amikor városban sávváltásnál indexelek, kényelmes hely is adódna a sávváltáshoz, erre belegyorsít a szomszéd sávban haladó. Innentől kezdve megtörik a forgalom ritmusa, lassíthat a mögöttem haladó is, az amögött haladó is… a végén meg megáll a sor, egyetlen aggresszív kismalac miatt.

2022. aug. 23. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyakran, de belefutottam ilyenbe busszal is. Úgy 20 éve 99-esen voltam még IK260-assal. Nem volt forgalom a Népligetben, beelőztem egy kb 40 km/órával "haladó" kisteherautót. Megállóban meg kellett utána állnom. Utána megint megpróbáltam, kihúzódott a felezőreés nem engedett el, az órám 75-öt mutatott ( olyan 60-65 lehetett valójában )... majd lefordult jobbra a körútnál és mutogatott.. nem értem az ilyet, esküszöm.
2022. aug. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!