Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » D kategóriás jogosítvány C...

D kategóriás jogosítvány C nélkül is?

Figyelt kérdés

Régóta szemezgetek a buszvezetéssel, s konkrétan tudom, hogy például Dániában B-ről rögtön D-re lehet lépni, de Magyarországon kötelező a kamiont is elvégezni, ami engem sosem vonzott és rengeteg többletköltséget jelent. Most véletlen rábukkantam az alábbi, januári keletű cikkre, de ezen kívül semmi mást nem találtam a témában.


Valaki, aki ilyen körökben mozog, rendelkezik friss hírekkel ezzel kapcsolatban? Lesz egyáltalán valami belőle?



2022. aug. 23. 02:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
34%

Valaki, aki ilyen körökben mozog, rendelkezik friss hírekkel ezzel kapcsolatban?

Az autós iskolák bármelyike. Betipegsz, megkérdezed azt amit itt és jön is a válasz🤷‍♂️

2022. aug. 23. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

A haszontalan, kötözködő válaszodat megtarthattad volna magadnak, köszi!


--


a kérdésemből lemaradt a link:

[link]

2022. aug. 23. 03:50
 3/25 anonim ***** válasza:
11%
Gyanítom, hogy lesz benne egy csavar,hogy ez esetben is csak a D1 kategóriát lehet majd megszerezni ,ami 16+1 főig érvényes.
2022. aug. 23. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

#3: D1-hez eddig sem kellett C.

Nem lesz semmilyen csavar.


2022. dec. 19-én fog változni a vonatkozó GKM rendelet:

[link]

10. § (2) b)

2022. aug. 23. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. 4, ez nagyszerű hír, köszi! : )


Te gondolom, szakértő vagy. Mi a személyes véleményed? Jobb, hogy eltörlik a Ckötelezettséget, vagy rossz döntésnek tartod?

2022. aug. 23. 05:29
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Nem vagyok szakértő.

De remélhetőleg ez csökkenti valamelyest az állandó buszvezető hiányt.

2022. aug. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
7%

kérdező! Az #1-es kielégítő választ adott. Az itteni kérdés helyett egy másik helyre kellett volna írnod, és láss csodát, ott mindent megtudsz.


Remélem a PÁV majd szelektál.

2022. aug. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Maguk a buszos cégek is indíthatnak ilyen tanfolyamokat. Ilyen (lehet) a budapesti Arriva is. Kiképez, és ott kell dolgoznod egy évet. Néhány éve ez még volt, hogy most is él e ez a lehetőség, nem tudom. Egy telefon. Amikor volt tanfolyam, már fizetésért oktattak. A tanfolyam 4-5 hónap, és már dolgozhatsz is. Volt ilyen, hogy most konkrétan van e, nem tudom.
2022. aug. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
54%

Ez remek, hogy nem kell majd C jogsi előtte, nem kissé felelőtlen változtatás ez, majd buszvezetőkkel lesz tele a börtön egy idő után, az fix....

Még egy teherautóból átülve is szopás egy busz, a fordulási szög miatt, mindezt 80 utassal kb....gratula.

2022. aug. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
80%
9.-es. Elég hosszú a tanfolyam, oktatóval, sofőrökkel, forgalomban. Egyébként igazad van, elég veszélyes, de olyan fokú a sofőr hiány, hogy már minden lehetőséget mérlegelnek.
2022. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!