Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezért megbüntethetnek?

Ezért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Az utcánk egy kis, szinte minimális forgalmú utca, egyenes útszakasz. Gyakran állnak kint egymás után autók a kapuk előtt. Illetve kerékpár félig az úton, mellette beszélgetnek az emberek. És én van,hogy egy pár másodpercig a szembe sávba haladok,ha abszolút nem jön senki, nem kezdem el kerülgetni az autókat, beszélgetó néniket. Hiszen teljesen belátom a szembe sávot,és tényleg csak ha teljesen tiszta a terep akkor csinálom ezt.
2022. szept. 29. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
3%
hogy a viharba ne
2022. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%
Szerinted ha nem jön szembe a vonat, akkor ráhajthatsz a vonatsínre? Nem. Ugyanez vonatkozik az egyirányú utcára. Megsérted a szabályt, szóval megbüntethetnek.
2022. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Ha valóban jól belátható a szakasz, és irányjelzéssel jelezted hogy éppen kerülsz valamit, illetve azt is, amikor a manővert befejezed és a saját sávodba visszatérsz, akkor szabályosan csinálod.


Ellenkező esetben, persze, megbüntethetnek, de ki? Hányszor látsz az utcátokban rendőröket állomásozni?

2022. szept. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

ma 14:30


Nem egyirányú utcáról van szó, abban hogy lenne "szembe sáv"?

2022. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Szembe sávba halad ==> nem egyirányú az utca.

Huzamosabb ideig nem haladhatsz a szembejövők sávjában, ha a forgalmi helyzet nem indokolja. Ha a saját sávodban végig parkolnak, és nem jön szembe semmi, akkor természetesen haladhatsz ott is. De ha lehet, vissza kell térni a saját sávodba, mert pl. a kapuból kilépő és az úton rögtön átkelő vagy csak hirtelen elinduló gyalogos nem biztos, hogy számít rá, hogy neki jobbról érkezel...

2022. szept. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha lát a rendőr, lehet megszól érte, de büntetni nem valószínű, hogy fognak. Én is rendre megyek szembe sávban, ahogy kikanyarodok itthonról utána van egy kb. 50 méteres szakasz, ahol pocsék az aszfalt kifelé és amúgy ez bevett szokás itt, lakótelep, naponta több tucat autó hajt ki, majdnem mindenki így közlekedik. Sőt, nálunk jó a közbiztonság, sűrűn van járőröző rendőr, ők is mindig kikerülik a kátyúkat.


Szabálytalan, igen. Ez kétségtelen és vitathatatlan. De a kutyát sem érdekli, mert annyira keskeny útszakasz és igazából szembeforgalom nagyon ritka, reggelente mindenki kifelé megy, délután befelé, ennyi.

2022. szept. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Itt én sosem láttam még rendőrt. Én nem ítélem ezt balesetveszélyesnek, de rajtam kívül senki más nem csinálja ezt azért gondolkodtam el rajta. Sehol máshol nem csinálok ilyet, mindenhol betartom a kreszt. Viszont itt lakok x éve és mindenki kint hagyja a kocsiját. És úgy vagyok vele, hogy minek térjek vissza a sávomba arra a pár méterre, amikor utána kerülhetem ki a következő 5 kocsit.

Mindemellett persze figyelem a mögöttes forgalmat is. Igazából szerintem az is elég szabálytalan, hogy az egész utcában így parkolnak az autók. Betudnának állni merőlegesen is, de mindenki csak úgy hagyja a kocsiját ahogy éppen jól esik.

2022. szept. 29. 14:41
 8/10 A kérdező kommentje:

"De ha lehet, vissza kell térni a saját sávodba, mert pl. a kapuból kilépő és az úton rögtön átkelő vagy csak hirtelen elinduló gyalogos nem biztos, hogy számít rá, hogy neki jobbról érkezel..."


Ebben igazad van, de bal oldalra nincsenek házak.

2022. szept. 29. 14:44
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyzet van itt is egy közeli falu végén. Én is át szoktam hajtani a szembejövő sávba amikor senki sem jön.

Állandóan parkolnak az autók, kölykök rohangálnak, kutyák stb.

Egyszer egy rendőrautó is igy kerülte ki, éppen mögötte voltam.

Nem büntetnének meg, mert forgalmi akadály volt és mindig az a cél hogy másokat embereket se veszélyeztessünk.

2022. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy büntetnének meg, a szembe jövőt nem szabad zavarni és akkor addig méssz ott ameddig jól esik.
2022. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!