Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezért megbüntethetnek?

Ezért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy olyan kérdesem van, hogy rögzített traffipax előtt kb. 50 méterre ki volt helyezve egy 40es tábla, amit takarás miatt sajnos csak az utolsó pillanatban vettem észre. Egyből lassítottam, de sajnos a tábla után még egy 10 méterig valószínűleg 55 felett mentem. Viszont a kamera alatt a fotózási ponton már biztos hogy 40 volt a tempóm. Ezért megbüntethetnek szerintetek?

2022. okt. 23. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem

A legtöbb kamera amúgy sem pontosan onnan büntet

Tehát ha 50el lehet menni és 60al mész sem lesz baj (sok helyen)

2022. okt. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha az óra pontos, 55 alatt csak ha megállít... egyébként persze, már 45-től, de nem tudja igazolni,ki vezette az autót. Objektív felelősség és mindig az üzemben tartó fizet, de... 100 km/h alatt 15+3 kilométer/óra, a felett 15+3%. Így nem valószínű, de azért èsszel...
2022. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
felelősség esetén... ha megállítanak, 10%-érr már büntethet.
2022. okt. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2022. okt. 23. 17:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Telepített kameránál azért arról is van tájékoztató tábla, hogy ott lesz a kamera. Valós 55 alatt jó vagy, meg várj 2 hetet a csekkre, mert amúgy azt nem híresztelik, hogy a VÉDA-rendszer fenntartása nem teljesen akadálymentes, egy csomó helyen nem működik. Én GPS szerinti kb. 70-nel futottam bele a múltkor olyan helyen, ahol egymás után van kirakva az 50-es tábla és az ellenőrzésről tájékoztató tábla, csak sávváltás miatt gyorsítottam, és nem jött semmi.
2022. okt. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!