Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mindennapi, hogy ilyen debilek...

Mindennapi, hogy ilyen debilekkel találkozik az ember vezetés közben?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy nekem nincs jogosítványom, de közeli terv. Azt viszont józan paraszti ésszel is látom, hogy a követési távolság pl. nem viccből van.

Ma útközben egy kamionos avval szórakozott, hogy beleállt a seggünkbe teljesen. A párom vezetett, ő nyugodt maradt, de én nagyon ideges lettem. Látszott, hogy direkt csinálja folyamatosan. Lakott területen voltunk, azért nem hagytuk le, bár abban biztos vagyok, hogy a sebességkorlátnál gyorsabban vezetett. Mikor sávot váltottunk (ő másfelé ment), kinéztem, és olyan pofával vigyorgott be hozzánk, mintha a világ legjobb viccét művelné éppen.

Nem tudom, mi zavar jobban, hogy ezt simán csinálhatja mindenkivel, a saját tehetetlenségem, az hogy ott volt hátul a kisgyerekem is vagy az, hogy ekkora seggfejek vannak az úton, ahol állítólag figyelni kéne egymásra.

A párom normálisan megy, rajta látom is, hogy figyel. Meg azt is látom, mióta nézem az utat meg a vezetést, hogy mások mennyire nem, és mennyiszer kell más helyett észnél lenni.

Szerinte ez csak az elején zavaró, később ennyire nem fog meghatni, vagyis meg fogom szokni. De nem is tudom. Ő nagyon higgadt típus, én kevésbé. Szerintetek is elsőre zavaró főleg?



2023. jan. 11. 17:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

A kamionok 90-re vannak limitálva.

Emiatt általában előzni nem tudnak, ezért inkább "tolnak".


A megoldás marha egyszerű:

Gyorsíts 90 km/h óra fölé vagy egy egyenesben engedd előzni a kamionost.

2023. jan. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Semmi különös. A kamionosok a megengedett sebesség +30% al mennek. Nekik ez a normál. Mert az idő pénz. A megengedett sebességgel haladókat így ösztökélik hogy nyomják már a pedált, ha olyanok az útviszonyok ahol nem tud kamionnal előzni. Nem kell túlizgulni.
2023. jan. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Előzhetett volna, ha annyira akar, lett volna lehetősége többször is.
2023. jan. 11. 17:47
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

Ha lett volna lehetősége, akkor valószínűleg előzött volna.


De gondolom 85-tel mentetek, a kamion meg le van korlátozva 90-re. Így egy kilométer kellett volna az előzéshez.

2023. jan. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, mennyivel mentünk, ahogy írtam, nem én vezettem, és lett volna alkalma bőven előzni, nem két percig tartott a dolog. De klassz, hogy te így tudod, ki hogy, mennyivel ment.
2023. jan. 11. 17:56
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

3/

Azért egy 20m hosszú kamionnal nem lehet olyan könnyen gyorsan előzni mint egy 3m hosszú személyautóval.

A tömege is jóval nagyobb (megrakva), nehezebben gyorsul, nehezebben lát hátra (hogy mikor mehet vissza a sávba) stb.

2023. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Tenyleg debil az ilyen, mert ha baj van akkor hiaba van a lababan a millio+1 km, merakja a csomagtartóba a kormanyodat...

De persze a kocsmai törtenetek ezekről nem szólnak, csak mindenki más balf@sz.

2023. jan. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Uz ilyen megérdemli, hogy kerékkulccsal veres-habosra verd a pofáját. Impotens féreg.
2023. jan. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
13%

Jóval magasabbon van. 5 autóval előrébb lát. Simán előbb veszi észre az esetleges problémát és emiatt előbb kezd fékezni, mint az előtte lévő. Plusz esetleges elektronika.

Sajnos sokaknak fogalmuk sincs arról, hogy hol is vannak a forgalomban, annyira rákoncentrálnak az előttük lévőre. Mások meg sokkal tágabb környezetről tudják, hogy mi történik éppen.

2023. jan. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudom, milyen kamion van 90-re korlátozva, de én nem egyszer mentem már 110-zel kamion mögött és nem értem utol.
2023. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!