Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha az 5. vizsgám is sikertelen...

Ha az 5. vizsgám is sikertelen, akkor nem muszáj a PÁV vizsgálat, megvárhatom amíg lejár a 2 éves határidő a jogsi megszerzésére és kezdhetem újból?

Figyelt kérdés

2023. jan. 29. 16:00
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Ha lejár, kezdheted előről az egészet, de PÁV nem kerülhető meg. Az öt bukta nem évül el.
2023. jan. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Az 1-es válasz írója és a – jelenleg – 9 válaszát értékelő, rosszul tudják.


„14. § (4) A rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálathoz a külön jogszabályban [↓*¹] előírt gépjármű vezetési gyakorlatból tett öt sikertelen vizsga számításánál a megelőző 𝐤é𝐭 é𝐯𝐞𝐧 𝐛𝐞𝐥ü𝐥, 𝐚𝐳𝐨𝐧𝐨𝐬 𝐤𝐚𝐭𝐞𝐠ó𝐫𝐢á𝐛𝐚𝐧 𝐭𝐞𝐭𝐭 forgalmi vizsgákat kell figyelembe venni.”

↑ 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól hatályos szövegéből.


Még csak nem is friss változásról van szó, ami elkerülte a figyelmüket; a Nemzeti Jogszabálytárban elérhető legrégebbi szövegállapot 2009. május 29-én lépett hatályba, és így tartalmazta.


Tehát, az egyes sikertelen forgalmi vizsgák 2 év elteltével elévülnek az 5 sikertelen vizsga figyelembevétele szempontjából.

Így, ha valakinek újra kell kezdeni a képzést (az elméleti tanfolyammal), mert a sikeres elméleti közlekedési alapismeretek vizsgája után eltelt két évben nem lett sikeres gyakorlati vizsgája; mire a gyakorlati vizsgáig jut, és például 3 sikertelen vizsgája után eltelt legalább 2 év, akkor csak 2 sikertelen gyakorlati vizsgáját veszik figyelembe, tehát PÁV nélkül lehet akár 3 újabb sikertelen gyakorlati vizsgája, míg újra sikeres PÁV kéne a további gyakorlati vizsgához. De míg az új sikertelen vizsgákkal bajlódik, a maradék régi kettő is fogyhat, elfogyhat a beszámítottakból. És természetesen nem biztos, hogy ilyen mennyiségű sikertelen vizsgája lesz; lehet sikeres is.


┌─ *¹ A rendeletben hivatkozott külön jogszabály: 41/2004. (IV. 7.) GKM rendelet 3. § (2) idővel integrálva lett ebbe a rendeletbe.

• A gyakorlati vizsga fejezetcím alatt a 13. § tartalmazza az általános ismertetést.

• A 8. melléklet I. 1.2.: Vizsgatárgyak és a gyakorlati vizsgatárgyak vizsgaideje (percben).

• A 8. melléklet I. 1.3.: A vizsga értékelése (részletesen leírja a feladatokat, a hibavonalakat, a végső minősítést). ─┘

2023. jan. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

valóban így van! Közben utánanéztem én is.


forrás: [link]

2023. jan. 29. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Igen, így megkerülheted a PÁV-ot. Más kérdés hogy ha már képes voltál ötször megbukni, jobb-e két évet várni, mint egy baromi egyszerű vizsgálatra elmenni, ahol szimplán kiállítanak egy papírt arról, hogy nem vagy retardált.
2023. jan. 30. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem buktam 5x, csak tudni akarom mi lenne ha... :D
2023. jan. 30. 17:18
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
#5 Nem kell tudni. :) Menni fog az. A forgalmi vizsgánál nyugodtabb körülmények között sosem fogsz vezetni. Órán rád szólhat az oktató, később belepofázhat az, aki melletted ül, na meg stresszelhetsz, hogy ne csinálj nagy hülyeséget, de vizsgán senki nem szól bele, és semmi felelősség nincs rajtad, mert ha bármi para van, az oktatónak kell belenyúlnia. Tehát a forgalmi vizsga a legstresszmentesebb vezetési környezet, nehogy már akkor ne menjen.
2023. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!