Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha megállok valaki kapuja...

Ha megállok valaki kapuja előtt 10 percre azért megbüntethetnek? Titeket zavar ?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk valaki megáll a kaputok előtt amikor pont nem használjátok 5-10 percre, de benne marad valaki a kocsiban, hogy ha úgy van el tudjon kotródni az utatokból azonnal. Mondjuk ha nem talál pont parkolóhelyet, és sürgős ezért megáll ott nem sok időre, percekre. Tennétek ezért feljelentést?
2023. febr. 2. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha benne marad a kocsiban akkor állhat ott 5 percig (feltéve, ha kérésre azonnal elhúz onnan ha ki akarok jönni a kapun)
2023. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen a sofőr marad a kocsiban, és azonnal távozik kérésre.
2023. febr. 2. 15:16
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntethetnek és ha nem akarok épp elmenni, akkor nem zavarna.
2023. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Engem nem izgat, de ha menni akarok, rohadtul fel tud k.rni ha otthagyják az autót helyzetjelzővel. Leszarom, hogy csak 5 perc, ha én időre indulok valahova, nem fér bele 5 perc malmozás a garázsom előtt.
2023. febr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam, a sofőr direkt marad a kocsiban. Amint érzékeli, hogy valaki épp jönne, vagy csak meglátja a tulajt, hogy jön kifele vagy valami akkor el is megy szépen. Köszönöm a válaszokat.
2023. febr. 2. 15:57
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Igazából ha ott marad az autóban a sofőr, az teljesen rendben van az esetek többségében. Kivétel: ha közel van a ház és ott füstöl be az ablakon. Na az parasztság.
2023. febr. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ szerint 5 percig maradhatsz ott az autóval. Az ennél hosszabb idő már várakozás, amit a KRESZ tilt a kapubejáróban, tehát büntethető.

Feljelentést tenni viszont nagyjából értelmetlen, ha valaki 10 percig áll ott, mert mire kiér a yard vagy a közterületes, akkorra az illető már rég otthon van.

Velem már fordult elő párszor, hogy megálltak a kapum előtt, mikor indultam volna. Látták, hogy nyitom a kaput, és szó nélkül mentek. Vagy esetleg mutogatva megkérdezett, hogy az autóval megyek-e, és mikor bólogattam, intett egy bocsit, és odébb állt. Egyszer hazaérkezéskor álltak ott, de mikor mutattam, hogy oda szeretnék menni, ez is intett, és már indult is. Tehát még ebben az esetben is csak másodperceket kellett várnom, a többi esetben meg még ennyit se. Úgyhogy egyáltalán nem zavartak akkor se, ha valamelyik negyedórát állt ott.

Viszont én nem szoktam más kapuja elé állni, ha megoldható. Már jártam úgy, hogy tévedésből rossz címre mentem, megálltam a kapu előtt, kiszálltam, de csengő nem volt, ott köszöngettem, hogy engedjenek be. Épp akkor jött haza a tulajdonos, és ki se fogyott az ordítozásból, hogy miért állok a kapuja előtt. Pedig amint kiderült, hogy nem őt keresem, már mentem is, az egész egy fél perc se volt.

2023. febr. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mivel megállni(vezetővel autóban tartózkodva, max. 5 percig) szabad kapubeálló elé állni, így nem gond. Azzal van a gond ha parkolnak ott. Olyankor hívni kell rendőröket ja.
2023. febr. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!