Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes lenne ál-rendőrként...

Érdemes lenne ál-rendőrként segíteni a rendőrség munkáját?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogyha rend őr van a közelben, akkor mindenki lenyugszik, mindenki visszavesz. Én is jártam már úgy, hogy ment valahova autópáján egy rendőr és végig 130-al ment mellette mindenki, holott sokan kétcázzal is mennek, ha nincs ott a rendőr.


Tehát ha lennének önkéntes rendőrök, akiknek csak fel van matricázva a kocsia, de nem jogosultak se bűntetni se megállítani, akkor ezzel javulhatna a közlekedési morál nem kis mértékben sztem.


2023. febr. 19. 19:03
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ehez kéne valszeg a rend őrség engedélye is
2023. febr. 19. 19:09
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó ötlet!


Én rögtön jelentkeznék is álrendőrnek, aztán jól megállítgatnám azt, akit csak akarok, meg emberkednék vele. Úgyse tudja, hogy nem vagyok igazi rendőr.

2023. febr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a helyesírással álrendőr sem lehetsz. Nem jó ötlet. Illetve a börtön felé vezető úthoz jó.
2023. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

A terved nem jönne be.


Én a múltkor is simàn ráelőztem lakott területen belül 60al a rendőrautóra. Nem jött utánam, le se szarta.


Megtenném másodjára is, mert nem fogok csak azért óra szerint 50el döcögni csakmert rendőrautó megy előttem.

2023. febr. 20. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Hűha. Sok embernek elég, ha csak egy egészen minimális hatalmat adsz a kezébe és elkezd vele masszívan visszaélni. Például ilyen a polgárőr, egyszer két másodpercnél tovább merészeltem nézni a kocsijukat, rögtön elkezdtek négyen problémázni egy akkor 17 éves sráccal, teljesen érthetetlen szitu volt. És akkor ilyesmikből akarsz te az utakra többet?
2023. febr. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
ma már ne igyál többet
2023. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Persze nagyon sok értelme lenne a sok ostoba szarházinak hatalmat adni a kezébe.


Egyébként múltkor a készenlétis rendőröket 160-nal nem értem utól de ha mégis megtörtént volna akkor is elmegyek mellettük. Ilyenre is volt már példa. Ilyenkor kell keménynek lenni és ha úgy van vállalni. Mentek ők is a dolgukra ennyi.


Hozzáteszem hacsak nem csinálsz valami hatalmas baromságot nem fognak utánad menni mert nem céljuk autópályán ezzel foglalkozni.


Olyan dolgot akarsz erőltetni amit sem az emberek sem a rendőrök nem akarnak.


Vegyél egy nagy levegőt.

2023. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül az autópályás gyorshajtókra gondoltam csak, hanem az élet bármely területén több rendőr lenne álrendőrök formájában. Nem értem, miért adnánk hatalmat, az álrendőrök nem igazoltathatnának és nem léphetnének fel senki ellen…
2023. febr. 20. 19:23
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
De ha az álrendőr ránézésre megkülönböztethető az igazitól, akkor nincs értelme. Ha meg nem különböztethető meg, akkor meg visszaélhetnek a helyzettel. Szóval se így, se úgy nincs értelme.
2023. febr. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 MGéza ***** válasza:
100%
Önkéntes rendőrködni - indokolt esetben - most is lehet: Beküldöd a menetkamera felvételét ha kirívó szabálytalanságot veszel fel vele, ettől több hatalmat senkinek nem érdemes adni. A hatóság dolgát hagyjuk a hatóságra.
2023. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!