Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Érdemes lenne ál-rendőrként...

Érdemes lenne ál-rendőrként segíteni a rendőrség munkáját?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogyha rend őr van a közelben, akkor mindenki lenyugszik, mindenki visszavesz. Én is jártam már úgy, hogy ment valahova autópáján egy rendőr és végig 130-al ment mellette mindenki, holott sokan kétcázzal is mennek, ha nincs ott a rendőr.


Tehát ha lennének önkéntes rendőrök, akiknek csak fel van matricázva a kocsia, de nem jogosultak se bűntetni se megállítani, akkor ezzel javulhatna a közlekedési morál nem kis mértékben sztem.


2023. febr. 19. 19:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Rendkívül rossz ötlet. Több gondot okozna, mit hasznot.
2023. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Bátyámnak egy időben fehér Fabia-ja volt amikor a rendőrségnek is sok volt belőle. Na, őt rendszeresen rendőrnek nézték, pedignem volt úgy matricázva, neki csak jó volt, mert nem voltak vele parasztok.
2023. febr. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
85%

Az elv szerintem nem alapvetően rossz, mert rengeteg a szabálytalan sofőr, és szinte nulla a rendőri jelenlét.

De a gyakorlatban kivitelezhetetlen lenne, ahogy már írták páran.

Mikor sorompót javítunk, és ott áll a kocsink az átjáró mellett, mi pedig láthatósági sárga mellényben mászkálunk, a népek rendszeresen belefékeznek... Volt már, hogy emiatt történt utolérés, mert a követő autó vezetője is minket bámult, nem az előtte haladót, akit amúgy túl közelről követett.

2023. febr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Abszolút nem, mert ha bármi olyan van joggal várná el az intézkedést az ember, a rendőrnek nem csak joga van intézkedni, de egy kötelessége is!


Egyébiránt meg "Jogosulatlan címhasználat"szabálysértését valósítanád meg vele. Egyébként meg van akit az sem érdekel, mert ha így lenne rendőri jelleggel ellátott szolgálati autóval nem lehetne szabálysértést látni, a valóságban pedig simán telefonál melette és úgy megy szóval vagy szerelj fel, vagy tegyél bejelentést vagy engedd el. :)

2023. márc. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Egyben* kötelessége is csak elírtam. :D


Amúgy a 13-asnak Az mondjuk tényleg gáz, mert ha javítjátok akkor nem működik a sorompó, olyankor pedig kötelezően meg kell állni mindenkinek, olyankor lényegében "stop" táblaként funkciónál az átjáró.

2023. márc. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Valami hülye tényleg megcsinálta :D [link]
2023. márc. 29. 13:28
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát, ő álrendőrként nem nagyon segítette a rendőrség munkáját. Csak a saját anyagi jólétét segítette.

Valamikor régen, még a hagyományos traffipaxok idején volt olyan, hogy valaki a Ladájával kiállt az út mellé, a kalaptartóra kirakott valami tányérsapkának látszó tárgyat, és vakuval villogott. A nép azt hitte, tényleg mér. Sokan megálltak, és pénzt adtak neki, hogy ne jelentse fel őket. Az illető meg elfogadta a pénzt, és nem jelentette fel őket. Szerintem azt se állította, hogy ő rendőr lenne, csak hát ha pénzt akar neki adni valaki, hát miért ne fogadná el...

2023. márc. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17: rofl :D
2023. márc. 29. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!