Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi értelme van egy ilyen...

Mi értelme van egy ilyen tiltásnak?

Figyelt kérdés
Egy várost elkerülő kétsávos főútra ki van téve, hogy mezőgazdasági vontatóval behajtani tilos. Természetesen az adott város belső útszakaszaira is rengeteg helyen ki van helyezve ugyanez a tábla. Hogyan közlekedjek egy ilyen helyen, ha az adott város beleesik az adott közlekedési útvonalamba?

2023. márc. 15. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Sehogy.
2023. márc. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Kivéve célforgalom tábla nincs alatta? Akkor mehetsz, gondolom nem hobbiból húzod a traktorral az ekét.
2023. márc. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Ha ilyen korlátozás van kitéve, akkor van megfelelö útvonal, ahol lehet lassú jármüvekkel is közlekedni
2023. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

"(13a) * Az (1) bekezdés o) pontjában, r) pont 43. ábrájában, s) és t) pontjában, továbbá a (2) bekezdésben meghatározott jelzőtáblánál a mezőgazdasági vontató, a lassú jármű, a mezőgazdasági erőgép vagy e járműből és pótkocsiból (vontatmányból) álló járműszerelvény vezetője - mezőgazdasági tevékenység végzése érdekében - a tilalom ellenére behajthat, ha a munkavégzés helyének megközelítése érdekében ez elkerülhetetlen vagy egyéb útvonal választása 50%-ot meghaladó mértékű útvonal-hosszabbodást jelent, amennyiben a behajtás a személy és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti és a forgalmat lényegesen nem akadályozza."

[link]

2023. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs másik útvonal, csak ha bemegyek a városba és ott kolbászolok össze-vissza, hogy leküzdhessem az előttem tornyosuló városakadályt. A többi város elkerülő útján nem tapasztaltam ilyen táblát. Ez nagyon fura volt.

(Nyilván a fél világot megkerülve volna másik útvonal is, de hát az sok tíz, vagy akár még fél száz km kerülő is lenne.)

2023. márc. 15. 14:48
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Ott a kresz: ha 50%-kal több lenne (pl. 10 km helyett 15+ km), akkor bemehetsz.
2023. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azért van kinn a tábla, mert az elkerülő azoknak a járműveknek készült, amik haladnának ahelyett, hogy a városban vánszorognak. Ha az elkerülőn 50-nel billegő traktort kerülgetik, semmi értelme az egésznek. A megoldást pedig leírták előttem.
2023. márc. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%
Felőlem nyugodtan felhajthatsz a tiltott útra is, én megértem hogy nélkületek nem lenne mit enni, úgyhogy én türelmesen döcögök mögötted és nem fogok anyázni. ;)
2023. márc. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Bocsi, de az elkerülők nem azért készülnek, hogy a nagy dög járműveknek ne kelljen tovább terhelni a városokban élők egyébként is nyomorúságos életét? Nem értem abban a logikát, hogy a traktort a trágyaszóróval beterelik a városba, de mint fentebb írták, ezek szerint már erre is van "patchwork" szabályozás. Mondjuk ezzel a tiltó táblás elkerülővel csak egy város esetében találkoztam eddig és csak remélni tudom, hogy nem ez a "gyakorlat" fog elterjedni.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2023. márc. 16. 04:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Felhajtasz a traktorral és a rajta lévő munkagéppel egy trélerrel és szépen azzal végigmész a városon.
2023. márc. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!