Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A nőknek is való az autóvezetés?

A nőknek is való az autóvezetés?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 7. 18:51
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Azt nem mondom, hogy nincsenek idióta férfiak. Nyilván vannak. És mivel férfiak vannak többségben az utakon, így nagyobb eséllyel ők okoznak balesetet is. A BMW-s gyerekekről annyit, hogy az ember hajlamos megszokni a sebességet és valamikor hiába vezeti évek óta mondjuk azt a gyors autót, de épp aznap rosszabbak a reflexei. Akkor van a baj. A megszokás.


De olyat te nem látsz, hogy egy férfi a parkolóban bénázik, én még ilyet pl nem láttam. A tanulóvezetőt nyilván nem kell ide venni.


Rengeteg balesetet okoznak nők is, arányában kíváncsi lennék, de szinte biztos vagyok benne, hogy arányában több, mint a férfi.

2023. ápr. 8. 22:25
 32/33 anonim válasza:

Az autóvezetés véleményem szerint senkinek nem való! Szubjektív véleményem szerint az emberiség nem alkalmas arra, hogy autót vezessen. Mi nem vagyunk arra alkalmasak, hogy több tonnás acéldobozokat vezessünk. Mivel emberek vagyunk, emberi aggyal és mi nem tudunk hiba nélkül dolgozni. A hiba pedig sokszor halálos kimenetelű.


Egyszerűen a mi agyunk nem tudja hosszútávon csinálni, ezért is készítünk robotokat. Példának okáért sohase fogjuk tudni kiszámolni, hogy mennyi 12323423x313213 fejben biztosan nem. Persze meg tudjuk csinálni, mert autót is megtanulunk vezetni, de előbb utóbb hibázni fogunk a számításban. Elszámoljuk. (tehát összeütközünk, maghalunk).


Ezért is csináltatunk olyan eszközöket, mint például a számológép. A számológép ezt gond nélkül megteszi, akár milliószor is, mindezt hiba nélkül, míg le nem merül az elem. Az emberi agy viszont lemerül és hibázik. Érdekes levezetés, talán a példa sem jó erre de az autóvezetés túlságosan nagy koncentrációt okoz az emberi agynak. Idők kérdése, hogy mikor fog benne hibázni. Ezt támassza alá a rengeteg baleset, amely szinte már hetente több, mint bármely káros szenvedélyekből adódó elhalálozás.


A rendszerben van egy hibafaktor, egy jelentős hibafaktor! Hiszen, amikor a jól szituált állampolgár fogja magát és 12 óra után beül az autóba és hazafelé tart az agya, konkrétan már nincs erre a feladatra kellőképpen felkészülve. A robot nem ilyen, neki mindegy, de mint írtam mi nem vagyunk robotok! Emberi agyunk van, és hibázunk és hibázni is fogunk!


Véleményem szerint pontosan ezért az autóvezetés egy potenciális halálfaktor! Ha rajtam múlna létrehoznék egy centrálisan kiépült mágnes alapú vasúthálózatatot, amely az egész megyét lefedi. A tömegközlekedés orientált modell lenne a biztonságos alternatíva. A vasútállomások közelében fillérekért bérelhető kerékpárállomást kellene létrehozni. A hatóság szervei, taxisok, tapasztalt buszsofőrök, betegszállítók, gépjárművezető oktatókon kívül senki, de senki nem vezethetne civil emberként autót! Ha rajtam múlna biztosan megcsinálnám, kizárólag a mágneses vasúthálózat lenne igénybe vehető, amik gyakorlatilag szinte egy percet sem késnek. A megyeközpontban, pedig buszok, taxik, bérelhető kerékpárokkal lehetne eljutni a zsákfalvakba.


Civil ember nem vehetne részt a forgalomban! Mert túl sokan vagyunk, és a rendszer emiatt, önmagában de emiatt a faktor miatt sem biztonságos! A tömegközlededés orientált modell lenne szerintem az irányadó, mert az nem normális, hogy hetente többen halnak meg az utakon, mint a megyei kórház legforgalmasabb sürgősségi osztályán. Ez már nem csak az emberi hülyeségről szól, magában a rendszerben van hatalamas probléma! Ez csak rosszabb és rosszabb lesz. Én ezért is nem vezetek, mert egy potenciális halálfaktor az egész.

2023. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

[link]


A képen látható egy csodás hiba, ezeket tapasztalatom szerint férfi sofőrök követik el. Ha valaki egy ilyen hibát követ el, akkor egyértelműen nem figyel oda és neki nem való a vezetés.


- nyilván idegesítette, hogy szabályosan a megállás helyét jelző vonalnál álltam, nem a kereszteződés közepén, amit tilt a felfestés

- az ellenkező sávban vezetve előrement és megállt a kereszteződés közepén

- a jobbra forduló buszt így kompletten akadályozta

- visszatolatott, de csak annyira, hogy a busz elférjen mellette, félig előttem, félig az ellenkező sávban állva

- amikor zöldre váltott a lámpa, észre sem vette, és le kellett dudálnom, hogy észrevegye magát


Férfi volt az illető. Ezek szerint férfiaknak nem való a vezetés.

2023. máj. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!