Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyakorlással el fog múlni a...

Gyakorlással el fog múlni a bizonytalanságom?

Figyelt kérdés

Forgalmi oktatáson veszek részt, és a tanpályán nagyon gyorsan, hatékonyan tudok tanulni. A manővereket hamar megtanulom, pontosan kivitelezem, semmi gond nincs.

Forgalomban időnként borzasztóan lassan reagálok bizonyos dolgokra. Pl meglátom a főútvonal vége táblát, és kell egy jó 2 másodperc, mire leesik, hogy hoppá, már lassulnom kellene, mire odaérek. A sebességkorlátozó tábláknál nincs min gondolkodni, ott egyértelmű. Szóval a szituáció összekapcsolása a vonatkozó szabályokkal még nincs meg mindig.

Vagy amikor mondjuk kanyarodás előtt mackósajtnál én az úttest lehető legszélére beállok, de a balról bekanyarodni akaró böhöm autó mégsem fér be mellettem, akkor iszonyat lassan tudom egyáltalán eldönteni, hogy milyen cselekvési lehetőségeim vannak, és ezekből melyik lenne a helyes megoldás (pl simán hátra kellene tolatni, de amikor ott vagyok a szituban, akkor 2-3 mp telik el, mire egyáltalán eszembe jut, a kivitelezés meg ugye még később valósul meg. )

Vagy pl amikor közeledek egy kereszteződéshez, körforgalomhoz, és lassítanom kellene, akkor nem tudom eldönteni, hogy csak motorfékkel lecsökken-e a sebességem az adott távolságon, vagy alapjáraton kezdjek fékezni, vagy motorfék, és a végén fék, vagy valami egyéb kombináció.

Egy kereszteződésnél magamban még végig kell gondolni a szitut, és ez szerintem nem csak belülről nézve lassú. Az elsőbbségadásnál nincs probléma, azt időben kezelem, de ha valami váratlan történik, akkor idegesítően lassan tudom lereagálni.

Amikor az oktató mondja, hogy "a következőnél forduljunk...", akkor nem értem, miért, lassan jut eszembe, hogy "ja, gázról le, index, körültekint, stb" Mindent, mint a kisiskolás, végig kell gondoljak, és ez így baromi lassú.

Ezek a folyamatok gyakorlattal gyorsulnak, automatizálódnak? Vajon javulni fog a helyzet?



2023. febr. 28. 20:46
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyakorlással ez javulni fog. Most még teljesen normális.
2023. márc. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!