Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ilyen buta módon közleke...

Miért ilyen buta módon közlekednek az emberek?

Figyelt kérdés
Céges busszal szoktam járni munkába, így van időm megfigyelni a forgalmat, ráadásul magasabb szemszögből, jobban átlátom. Azt kell mondjam, katasztrófa a morál. Még szakadó esőben is egymás seggében vannak az autósok, centikre haladnak egymás mögött libasorban. Türelmetlenek, bevágnak egymás elé, letúrják a másikat az útról. Aztán van elég sok másik véglet, akik a buszt is feltartják, olyan lassan közlekednek. Volt már párszor, hogy busszal előztünk, olyan is, akire rá kellett dudálni. Szóval katasztrófa.

2023. ápr. 14. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Dugóban mindenki ideges.
2023. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már ezt a mellébeszélést. Nem csak dugóban közlekednek így. Az pedig, hogy meg kell állni a piros lámpánál, ne legyen már stresszfaktor.
2023. ápr. 14. 18:03
 3/7 anonim ***** válasza:

Én otthonról dolgozom, így csúcsidőben sohasem közlekedek, és a belvárosban sem járok ennélfogva autóval, és így többnyire normális autósokkal találkozom.


Szóval nyilván más reggeli sietésben, dugóban autózni, mint napközben a külvárosban, ahol nincs dugó.

2023. ápr. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Dehogy másabb. A morál az mindenhol morál. Lakott területen kívül, belül, reggel, este. Az adva van.
2023. ápr. 14. 19:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Jajj persze csak a gyakorin vannak jó, okos sofőrök 😃 Ez van ezt kell szeretni. Kész. Mindenki nyivákol facen is, itt is, hogy milyen a morál, pedig azt mi alakítjuk. Te is, én is. Nimcs 2 egyforma sofőr. Amíg nem balesetveszélyes nagyon, addig kár idegösszeomlást kapni ezeken a dolgokon. Sokszor pont e-miatt van a baleset. Nem kell nyivákolni, hanem nyugodtan hidegvérrel, kreatívan kezelni a dolgokat, elfogadni a saját teljesítményünket, képezni magunkat. Elfogadni, hogy mindenki hibázhat. Van olyan sofőr ismerősöm, aki tényleg nagyszerűen vezet, rengeteg balesetet került már el amit más okozott volna. Atán egyszer elbambult, beletolatott egy kocsiba, és végül kettőt tört össze. Szóval semmi nem garancia semmire igazából. Nekem nincs lehetőségem perpill vezetéstechnikai tréningre, de el fogok menni ha lesz a közelben. Addig is nézek videokat, olvasgatok, gyakorlok stb.
2023. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek közt sok az ostoba. Akik nem fogják fel, hogy ebből baleset lehet, vagy jobb esetben csak szívatják magukat.

És mivel a rendőri jelenlét nulla, a rendőrtől már amúgy sem félnek úgy az emberek, mint 30 éve, így ez se visszatartó erő.

Én is figyeltem tegnap du. 2 felé hazafelé, negyedórán keresztül előttem haladt 3 autó az esőben (elöl egy furgon), és a hátsó kettő csak 1 autó távolságot tartott maga előtt. (Lakott területen kívül.)

Én lemaradva mentem mögöttük, az ablaktörlő szakaszosra állítva is bírta az esőt. Ezeknek meg folyamatosan ment (legalábbis, a hátsóét láttam), mert az előttük haladó felverte a vizet rájuk. Oké, nem engem szívattak, hanem magukat, de azért én is elcsodálkoztam rajtuk, hogy vajon mi a jó a maguk szopatásában.

2023. ápr. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden nap lassan van tök ugyanilyen kérdés.


A válasz:

Nemtörődömség

Pontos ismeretek hiánya

Kivagyiság

Felelőtlenség

Tévedés

Túl magas rizikótolerancia

2023. ápr. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!