Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sok autós miért sokkolódik...

Sok autós miért sokkolódik egy kis koccanás után?

Figyelt kérdés
Láttam ma hogy egy tolató autó beletolatott egy parkoló autóba. A parkoló autóban is ültek. Az ütközés után mindketten a kocsiban maradtak, majd 2 perc után a tolató autós elment. A fél kasznija behorpadt, ugyanúgy a parkoló autónak is. A parkoló autós sem mert kiszállni az autóból, csak miután elment a másik és akkor kezdett el vadul telefonálgatni. De láttam már olyat hogy egy másik parkoló autóba mentek bele, aztán a hibás sofőr 5 percig nem mert kiszállni a kocsiból. Persze velem is történt hasonló, a járdán álltam gyalogosan és egy autós nő belémjött, majd zavart arccal továbbhajtott mint a világát nem tudja én meg hiába kiabáltam utána.
2023. máj. 3. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha elhagyja a helyszínt adatainak hátrahagyása ill. az ügy tisztázása nélkül, akkor az eleve nem szabályos.

Én egyszer koccantam (én voltam a hibás), természetes volt számomra, hogy azonnal fékeztem, megálltam, kiszálltam és feltartott kézzel mentem a másik autóhoz, hogy elismerem, hogy én voltam a hibás (sávváltás volt).

Aki ki sem száll, azt vagy nem érdekli a saját kára sem, vagy el akar hajtani egyeztetés nélkül.

2023. máj. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
17%
Mert az jár a fejében hogy lehetett volna nagyobb is, vagy ha vele történik meg ez akkor akár vége is lehet a dalnak. Alap esetekben az ember haza is akar érni nem csak flangál a járművel.
2023. máj. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
2-es, egy parkolóban történt koccanásnál ez jár a fejében? Ennyire ostoba te sem lehetsz.
2023. máj. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
15%
Teljesen mindegy.
2023. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
nemtom
2023. máj. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, a legtöbben két dolgot feltételezünk vezetés közben:

1. Mi elég ügyesek vagyunk ahhoz, hogy ne okozzunk balesetet.

2. A baleset az, ami mással történik.


Innentől kezdve rendkívüli módon meg tudja lepni az embert az, ha az élet megmutatja: rosszul ismeri önmagát , rossz feltételezések mentén közlekedett. És ez igenis tud sokkoló lenni.

2023. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb ember igyekszik vigyázni a féltett autójára, nem úgy gondol rá, hogy a kaszni csak egy fémlemez, mit neki ha behorpad. Teljesen normális, hogy lesokkolódik, mert neki ez nem a rutin része. És ez olyannyira igaz, hogy pl. a budapesti ember hozzá van szokva, hogy kisebb karcok keletkeznek az autón az ottani viszonyok miatt, neki ez tök normális dolog. Én meg vidékiként nézek nagyokat, hogy neki ez normális, de nekem meg egy kőfelverődés is zavaró, mert itt vidéken nem ez a jellemző.
2023. máj. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Micsoda ? Budapesti autós vagyok és nem, nem normális , hogy karc meg horpadás van egy autón. Nyilván a kockázata , esélye mindig relatíve nagy videkhez képest , de attól még borzalmas, ha összebåsszák a kocsidat .
2023. máj. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most dögöljek meg, de nekem ha egy újabb karcolás van a kocsin, még attól is rosszul érzem magam. Legutóbb a tükrömet hajtotta be valaki mert nekiment, meghúzta rajta a festést. Alig látszik, de azért zavar.
2023. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy akkor sokkolódik le mindenki amikor a ránézésre 30 ezres kárról kiderül hogy 300 ezer.
2023. máj. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!