Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Feljelenthető valaki aki egy...

Feljelenthető valaki aki egy ilyen kanyar előtt kerékpárost előz?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintetek nem veszélyes dolog itt előzni egy kerékpárost?


2023. máj. 27. 18:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
X-nél halad a kerékpáros.
2023. máj. 27. 18:34
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Bárkit bármikor fel lehet jelenteni, csak hogy van-e értelme... Ha beláthatatlan volt, akkor igen, veszélyes.
2023. máj. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Attól, függ, kivégzi az előzést. Kamionnal meg lovaskocsival biztos, én személyautóval és motorral szó nélkül megelőzném, és ha valaki beállna előttem az 5-tel kerékpározó Manyi néni mögé, akkor őt is.
2023. máj. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Milyen kanyar, az utkeresztezodesre gondolsz? Balra 90 fokos "kanyar"? Onnan nem fognak 50-el befordulni, szoval nem tunik veszelyesnek, kerekparos elozesehez meg amugy sem kell teljesen atmenni a szembe jovo savra.
2023. máj. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Ami veszélyes lehet, az a korábbi jobbra ágazás, ha az egyenrangú, de egyenrangút úgyis kölcsönösen óvatosan közelítünk meg, a biciklis meg úgysem foglalkozik vele.
2023. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Feljelenthető, de nem valószínű, hogy bármi történne, főleg ha se gyanúsított, se bizonyíték nincs.


Ha a kerékpáros lassan haladt, akkor nem tartom veszélyesnek itt az előzést. Ha gyorsabban haladt, akkor valóban a beláthatatlan kanyar és az egyenrangú kereszteződés miatt veszélyes lehet.

[link]

2023. máj. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%
4. Teljesen nem, de minimum 1 méter ildaltávolságot illik tartani, de az is kevéske.
2023. máj. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Onnan jobbról senki nem fog csak úgy kikanyarodni, persze van rá esély, úgy 1%. Sok helyen ellopták itt az elsőbbségadás kötelező táblát, de aki ott lakik kb. csak azok közlekednek ott/parkolnak ott, és én sem tenném. Tudom, a kreszben nincs ilyen, de azt nem tekintik az erre lakók egyenrangú útkereszteződésnek.
2023. máj. 27. 19:51
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Mi a mámor abban, hogy nem az utcakép linkjét toljátok be, hanem egy több felesleges lépés kívánó képfeltöltést.
2023. máj. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Bocsi. Akkor nem tudom odarajzolni az X-et
2023. máj. 27. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!