Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mellékútról főútra kanyarodva...

Mellékútról főútra kanyarodva beengedett az autós, de jött a sor mellett a motoros és majdnem csatt, ki (lett volna) a hibás?

Figyelt kérdés
Adott egy főút, amin araszol a sor a délutáni csúcsban. Rá akarok fordulni a mellékútról, 2 perc várakozás után végre valaki megállt, intett hogy mehetek (közben már mögöttem is sor volt), szép lassan sorolok be, erre meg az álló sor mellett dönget egy motoros aki 1 méter híján nekem jött, még időben fékeztem, mikor a szemem sarkában láttam, hogy jön. Aztán még ő mutogatott meg ráb***szott egyet a motorháztetőmre. Ha itt csatt van, ki a hibás? A főúton haladónak van elsőbbsége, de az egyik autós beenged a védett útvonalra, de az araszoló sor mellett érkező motoros oldalról belém jön a manőver közben?

2023. jún. 15. 10:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
#10 Egy ideális világban abszolút igazad lenne, de sajnos az a nagy helyzet, hogy amint lemond valaki az elsőbbségről, a legtöbben nem is tudom, miért, talán nyomást éreznek, hogy ha már lemondtak részére, akkor haladjon, nem néz széjjel utána, csak hajt, hogy minél gyorsabban vége legyen a szituációnak.
2023. jún. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igazából teljesen mindegy mi történik, milyen baleset történik. Ha balesetbe keveredsz és rendőrt hívsz akkor tuti, hogy osztott lesz a felelősség.


Engemet egyszer oldalba csaptak mert túl korán vágódott ki az autós a kereszteződésből de ugyanúgy osztott felelősség volt mert megállapították, hogy nem tettem meg mindent a baleset elkerülése érdekében.

Hogy mit kellett volna tennem azt mondjuk nem tudom. Ha satuzok akkor a kocsim elejét viszi el, ha rágyorsítok akkor a hátulját, így meg pont a közepébe ütközött.

2023. jún. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
12-es, az hogy volt pontosan? Körforgalomban történt?
2023. jún. 19. 08:04
 14/14 anonim ***** válasza:
#13 nem, egy sima kereszteződésben.
2023. jún. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!