Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Napi hány órát fordítottatok...

Napi hány órát fordítottatok tanulásra és hány hétbe telt amíg letudtátok tenni a kresz vizsgát?

Figyelt kérdés
2023. jún. 20. 16:53
 1/3 anonim válasza:

Én 2020 nyarán nyári szünetben kezdtem el, 4-5 nap alatt egész napos intenzív tanulással ledaráltam az online tananyagot. Az oktatóm bejelentett vizsgára, 2 hét múlva kaptam időpontot, addig napi 1-2 órát gyakorolva töltögettem ki online a próbavizsgákat, a rendes vizsgán 73/75 ponttal átmentem.


Most hogy azóta már dolgozok (ugyan nem tudom hogy mennyiségben mennyit változott a tananyag azóta, de) szerintem ha napi 1-2 órát + egész hétvégéket rászánnék akkor 2, maximum 3 hét után jelentkeznék is a vizsgára. De persze ez is egyénfüggő ki mennyire fogékony a tanulásra, de egy biztos: hozzáállástól függ.

Egyik ismerősöm dicsekedett hogy 2 nap alatt (végigszaladt) végzett az online résszel, és hogy mennyire könnyű, több időt nem szánt gyakorlásra sem. Aztán a vizsgán csak harmadszorra ment át.


Viszont a történetemhez hozzátartozik az is, hogy covid időszak miatt nem volt jelenléti oktatás, azt meg nem tudom hogy jelenleg kötelező-e személyesen megjelenni vagy van lehetőség arra hogy csak otthon egyedül felkészítsd magad a tananyaggal. Ettől függően valószínűleg nekem is eltolódott volna az, hogy mennyi idő alatt végzek a tanyaggal és utána mikor vizsgázok.

2023. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
B jogsimat még jelenlétin csináltam. Még a tananyag tizedét sem vettük, de minden órán próbateszteztünk, kiveséztük a válaszkat, ráébresztett az oktató, miért józan paraszti ész a KRESZ 98%-a. A jogsimnál 11 évvel később valóban egy hétvége alatt végigszaladtam az e-titánon, aztán vizsgáig nyomtam a hibátlan próbavizsgákat. Mindkét kategórián 74 ponttal mentem át, egy-egy apróságot mindig sikerült benézni. Pl. én zebrán nem fordulnék meg, de mint kiderült, kellő körültekintéssel szabályos.
2023. jún. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a próba teszt az telibe ugyan az, mint a vizsga, így elég csak eljutnod valahogy odáig és non-stop töltögetni a próbát, majd élesben már azonnal tudni fogod a választ. Én ezt csináltam és 73/75 lett, gyakorlatilag ez miatt nevetségesen egyszerű a kressz és nem kell tanulgatni se nagyon.


Egyedül az a fontos, hogy a szituációk kivétel nélkül menjenek (!!!), mert azt használod vezetésnél is egyrészt, másrészt pedig azok nem egy pontot érnek, így fájdalmas hibázni. Az egy pontosokból 10 hibád lehet, gyakorlatilag csak tippelgetve is lehet megoldod 10 hiba nélkül, kis gyakorlással meg szinte biztosan, szóval egyedül a szituációkat kell nagyon tudnod. Ha az megy hibátlanul, akkor gratulálok, mert biztosan átmész a vizsgán!

2023. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!