Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet, hogy nekitolattam egy...

Lehet, hogy nekitolattam egy autónak. Helyesen jártam el?

Figyelt kérdés

Estefelé tolatva parkoltam egy parkolóban (így teszem általában probléma nélkül, mert legtöbbször így lehet beférni az adott helyen) és miközben mentem hátra, nagyon lassan, csúsztatott kuplunggal, éreztem egy enyhe zakkanást és hallottam egy fura, tompa, puffanó hangot. Mikor sikerült beállnom, megnéztem az ott álló autó elejét. Végignéztem közelről, de nem találtam semmilyen sérülést. Sem egy karcolást, sem egy horpadást. Lefényképeztem több szögből is, majd megnéztem az én autóm hátulját, ahol szintén nem láttam semmit.

Végül hagytam egy üzenetet a szélvédőn, amiben elmagyaráztam, hogy lehet nekitolattam az autónak, de nem látok kárt, és kértem a tulajt, hogy hívjon fel a megadott számomon, ha mégis lát valamit. Megjegyeztem, hogy le is fényképeztem az autót.


Az lenne a kérdés, hogy helyes volt-e az eljárásom, és továbbá lehet-e egyáltalán, hogy úgy ütköztem neki, hogy egyáltalán nem történt sérülés? Ilyenkor közbeléphet a biztosító?



2023. júl. 8. 01:17
 1/7 anonim válasza:
91%
Szerintem nagyon lelkiismeretes vagy. Anyukámmal történt egyszer ilyen, annyi különbséggel, hogy volt sérülés az autón. Nagyon megijedt. Ő is írt egy cetlit, telefonszámmal, és sikerült beszélnie a tulajjal, és képzeld: kiderült, hogy már az autón volt a horpadás, nem anyum csinálta.
2023. júl. 8. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És nem kellett semmilyen intézkedésbe kezdeni?

2023. júl. 8. 01:49
 3/7 anonim válasza:
82%

Nem. Anyu munkahelye előtt történt, a másik autós egy látogató volt ugyanott. Csak felhívta anyát, kijött, megbeszélték, és ennyi volt :)

Ne félj, nem lesz semmi baj!

2023. júl. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Remélem tényleg nem okoztam semmilyen kárt. :)
2023. júl. 8. 02:01
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Aztán meglátogat pár érdekes arcú ember, hogy miért törted össze teljesen az ártatlan autójukat...
2023. júl. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezért is írtam neki, hogy lefotóztam az autót, hogy nehogy később keletkezett kárt kenjenek rám.

Egyébként még nem hívott senki. A telefonom ki volt kapcsolva fél kilencig, mert éjszakáztam, de azóta sem keresett senki. Lehet ő sem látott semmit, úgyhogy nem is foglalkozott vele.

2023. júl. 8. 20:35
 7/7 bazaltkaroly ***** válasza:
Lehet csak megtoltad, vagy valami mást hallottál. Ha azóta nem keresett, akkor valószínűleg ő sem látott semmit, így ő is hagyta az egészet.
2023. júl. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!