Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit tehetek, ha ma majdnem...

Mit tehetek, ha ma majdnem elütöttek a járdán?

Figyelt kérdés
A posta egyik csomagszállító autója úgy akart leparkolni Budapest belvárosában, hogy az egész járdát elfoglalja. Igen ám, csak épp ott álltam háttal a járdán. Az utolsó pillanatban vettem észre. Azért a járdán ne üssenek már el... a rendszámot lefotóztam és azt is, hogy hol állt meg. Erre a sofőr agresszív lett.
2023. aug. 7. 22:17
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudsz semmit tenni, mert ezek ilyenek. Max leverheted a tükrét, vagy letépheted az ablaktörlőjét, majd levonják a fizetéséből, talán abból tanul valamit.
2023. aug. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
34%
Maradj otthon, a kanapén csak nem ütnek el.
2023. aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 bazaltkaroly ***** válasza:
93%

Ha nem hívtál ott helyben rendőrt, akkor ezen a téren már nem sok mindent tehetsz. Azonban, amit meg lehet próbálni, hogy felhívod a postát, és nekik panaszolod be a sofőrt. Küldhetsz nekik e-mailt, amiben csatolod a képeket, és szépen leírod, hogy a kollégájuk majdnem elütött, majd utána meglökött, testi sértéssel fenyegetőzött. Alapvetően nem szeretem a utólagos házmesterkedést, de e téren nem baj, mert - amennyiben igaz, amit írtál - ez egy közveszélyes, idegbeteg ember, akivel én sem szeretnék összetalálkozni az utakon. Ezek után jó kérdés, hogy a posta fog-e tenni valamit az illetővel.

Azt mondanám, hogy emberi dolog hibázni, és lehet csak nem vett észre, de a kiakadás, lökdösődés arra utal, hogy nincs valami rendben a fogaskerekei között. Kérlek hívd fel a postát, és ments meg minket egy mániákustól.

2023. aug. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Sajnos ehhez "joguk van", kb amíg nem folyik vér addig semmi nem történik. Ha valaki meghal, akkor max kap egy ejnyebejnyét.
2023. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 bazaltkaroly ***** válasza:
#14 Igen, de az hogy utána lökdösődött, fenyegetőzött, ahhoz már nincs joguk. Simán el lehet vinni, mint testi fenyítés.
2023. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#15

Direkt raktam idézőjelbe. A gyakorlatban semmit nem csinálnak az ilyenekkel, pedig ja, papíron nem csinálhatna ilyesmit.

2023. aug. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 bazaltkaroly ***** válasza:
#16 Igen, éretettem. Csak arra akartam kilyukadni, hogy így már, hogy erőszakoskodott, így már támadhatóbb, akár a munkáltatójánál is.
2023. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!