Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért lett divat NEM indexelni...

Miért lett divat NEM indexelni jobbra?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy jobbra kanyarodásnál, sávváltásnál, főleg városban. És azt látom hogy annyira általános lett hogy már káromkodni sem érdemes emiatt. Persze ha az istenbarma már akkor sem fárasztja magát a jobbra indexeléssel, amikor érkezik balról egy kereszteződéshez, ahol valaki épp arra vár hogy egy mellékutcából kihajthasson, az már dühítő. Ha meg országúton teszi ugyanezt az egyenesen veszélyes, de tény hogy ez azért ritkább eset.

És tényleg nem értem hogy mit spórol vele a hülyéje? Energiát? Izzócserét? Pedig csak egyszer büntesse meg emiatt a rendőr, már mínuszban lesz vele :D



2023. aug. 9. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Az még a jobbik eset ha nem indexel, de ha indexel és mégsem megy le hanem egyenesen megy az sokkal rosszabb.


Én nekem pár napja volt ebből kisebb koccanásom. Csávó indexel jobbra körforgalomnál hogy lemenne, én meg mentem be a körforgalomba és mivel Ő a jelzés ellenére rohadtul nem tért le így persze hogy csattantunk. Persze Ő volt megsértődve meg engem tartott hibásnak, meg hogy hazudtam hogy ment az indexe, jó hívtam rendőrt, kijöttek mondtam hogy mivan, szondafújás stb... Aztán mondta a rendőr hogy az indexelést bizonyítani is kén mert így nem hihető a dolog, mivel neki volt elsőbbsége, szemtanú persze nem volt, a baleset idején akik ott voltak elhúztak.... Aztán mivel nekem van kamerám, mutattam a felvételt és azon látszódott az index. Na akkor már a másik autós is csendben volt.

2023. aug. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Sokan azt hiszik, a KRESZ is olyan, hogy a jellemük szerint tartják be.

Ha deviáns, félrenevelt akárki vagyok, akkor: minek köszönjek, minek szabályok szerint élni, ne akarjon senki egy valamit rámerőltetni.


Több ismerősöm is van, aki ha valamilyen szabálykövető helyzetbe kerül, elkezd fészkelődni, ingerült, idegbeteg lesz, lázad, csapkod, menekül.


És akkor képzeld el, amikor ugyanez vezet a meredek forgalmi helyzetben...


Lassan a vezetés a Magyar utakon már tényleg olyan lesz, mint egy gta, erősebb autód van, minél nagyobb gyökér vagy? esetleg űzöl valami küzdősportot? Akkor neked van elsőbbséged, ne indexelj, menj át a piroson, lecsukott vasúti sorompón, stb.

2023. aug. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bazaltkaroly ***** válasza:
83%
Az a baj, hogy több embernek van jogsija, mint ahány megérdemelné. Illetve a legrosszabb, hogy nincs fegyelmezve a forgalom. A rendőr nagyon ritkán állít meg azért, mert valaki nem indexel, és ha mégis baleset van, akkor - az 1. válaszoló példája szerint - a szemtanúk elmennek, az indexet meg senki nem tudja bizonyítani. Ha csak egy kicsit szigorúbb lenne a rendőrség, akkor lassacskán csökkenne az a hozzáállás, legalább a szegényebb réteg körében.
2023. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

Divat lett az utolsó pillanatban indexelni vagy rosszul kapcsolgatni azt a szart mert annyi van a hülye fejében hogy ha nem használja akkor ő paraszt de azt nem olvasom sehol hogy a rossz használat baj lenne.


Divat lett az is hogy tényt közöl vele és nem szándékot sőt neked be kell taposni a fékbe mert balra indexelve valamiért be akar sorolni. NEM!!! Ember attól hogy te bekapcsoltad nem köteles senki lassítani miattad.


Én ha meglátom hogy valamelyik bekapcsolja már rosszul vagyok mi fog történni. A magyar forgalomban egyébként az idexeles varázserővel rendelkezik ugyanis mindenféle tilalmat fel lehet vele oldani. Mindenki indexel de tükörbe már nem néznek.


Én ritkán használom csak ha elkerülhetetlen de ha használom akkor időben és nem össze-vissza.


Más országokban ezt az egész idexelest telibe szarjak viszont ebben az országban folyamatosan erre megy a közös hoki miközben az egész közlekedés mindennap egy túlélés.

2023. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
#1 szituációban engem hozott ki hibásnak a rendőr, mert bár elismerte, hogy indexelt, de nekem meg kell győződni, hogy tényleg bakanyarodik e, csak akkor indulhatok.
2023. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Sokan azért nem indexelnek, mert lealacsonyító, főleg ha nagyobb kategóriájú a kocsi pl. BMW, Merci stb.

Mert ezeknek a gazdájuk profi sofőrök és Ayrton Senna, Fittipaldi leszármazottai.

2023. aug. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bazaltkaroly ***** válasza:
53%

#4 Igen, sok ember egyszerre billenti az indexkart a kormánnyal. Az már késő. Előtte kell indexelni, és ha nincs elsőbbség, akkor várni - általában beenged valaki, úgy vettem észre, hogy mostanában udvariasabbak ezek téren a sofőrök. Persze néha a többiek is rátesznek egy lapáttal, mert járok úgy néha, hogy jelzem a fordulási szándékom, de közben jönnek szemből és erre, hátulról már felhangzik a dudaszó. Én általában nem foglalkozom vele, de vannak emberek, akiket úgy érint egy duda, mintha nyakon vágták volna, így az az ösztön terjedt el bennük, hogy "jaj, csak meneküljek gyorsan".


#5 Ez egy nagyon nagy baromsága a KRESZ-nek. Ki van mondva, hogy indexelni kell, de ha hiszel neki, és csatt lesz, akkor te húzod a rövidebbet. Nem csodálom, hogy sokan alig mernek bemenni a körforgókba, és sokat tesznek rá az indexelésre. Kérdem én, akkor minek az egész szigor, ha a szabálykövető a hibás? Tartassák be a hibásan indexelő sofőrrel a szabályt, mert akkor ezzel az erővel ne bízzunk senkiben, és várjuk meg még teljesen üresek az utak. Nem értem hogy fér meg ez a rendelkezés a bizalmi elvvel.

2023. aug. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!