Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nincs kanyarodó sáv,...

Ha nincs kanyarodó sáv, kötelező kerülni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lehet, kicsit hosszú lesz, előre is bocsi.

A mai napon Veszprém felé jöttem. Enying és Dég között a főúton, lakott területen kívül ha valaki balra akar kanyarodni, azt ugyanabból a sávból teheti meg, amiben egyenesen lehet haladni (magyarul nincs kanyarodó sáv).

Az előttem lévő autó jelzett, hogy balra kíván tovább haladni. Vasárnap lévén elég nagy forgalom volt, szóval meg kellett állnia. Megálltam én is, de láttam, hogy épp mellettünk ér véget a buszmegálló, tehát el is fértem volna (nyilván jelentős lassítás mellett).

A mögöttem lévő is megállt, de az utána érkező későn vette észre és belerohant a mögöttem érkezőbe.

(Egyébként ahogy láttam, nem lett senkinek komolyabb baja, mindketten félre álltak).

A kérdésem az lenne, hogy valakinek van e hasonló tapasztalata erről az útszakaszról, illetve kérlek, mondjátok el, mi a véleményetek a szituációról és az ehhez hasonlókról.

A válaszokat előre is köszönöm!



2023. aug. 13. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Nem akadályozhatod a forgalmat indokolatlanul, tehát ha a sávon belül ki tudod kerülni, akkor kötelező.


Ha csak a buszöbölre/biciklisávra/útpadkára hajtással tudsz kerülni az viszont nem kötelező.

2023. aug. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan úton vagyok hasonló helyzetben, akár városban, akár azon kívül, és elférek mellette, jobbról elhaladok a balra kanyarodni szándékozó mellett. Ha úgy mérem fel, hogy nincs hely, akkor megvárom míg le tud fordulni. Olyan nincs szerintem hogy kötelező kerülni, csak vannak esetek amikor kerülhető jobbról ilyenkor.
2023. aug. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező kerülni, de ha elférsz, akkor célszerű. De ettől még nem leszel hibás egy balesetben, amit egy másik ember okozott azzal, hogy nem tartott megfelelő követési távolságot.
2023. aug. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan milyen véleményre gondolsz?

Főútról lehet balra kanyarodni, akkor is, ha nincs kanyarodósáv. Az utolsó szimplán nem tartotta be a szabályokat (nem tartott megfelelő követési távolságot vagy elbambult).

Azt fejből meg nem mondom, hogy az autóbusz öbölbe be lehet-e hajtani lakott területen kívül, hogy így kikerült a balra kanyarodót. De, mint látszik, praktikus okokból célszerű. Kellő körültekintéssel persze.

2023. aug. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Valakibe ígyis úgyis belerohant volna az a fogyatékos. Ha a telefonját nyomkodja, nem látja, hogy van előtte valami.

Én ki szoktam kerülni, ha elférek, de amúgy nem kötelező

2023. aug. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vélemény? Figyelni kell az előtted haladókat, ennyi. Én mondjuk városban is nagyobb követési távolságot hagyok, mert amerre járok, ott gyalogos is simán átmegy két zebra között, aztán ha vki satuzik, legyen több hely.

Mehettél volna sztem nem annyira szabályosan a buszsávban, de azért ez nem is büntetendő.

2023. aug. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyszerű. Ha balra indexel, be is húzódott és jobbról van elég helyed, akkor szabályos a jobbra előzés. Valahol vetted a jogsit, ha ez nem nyilvánvaló. De nem kötelező. A belerohanóval meg nem tudsz mit kezdeni, valahol biztos ő is vette a jogsit, de tán az orvosi alkalmasságit is, mert nyilvánvalóan vak, előbb-utóbb majd elveszik tőle.
2023. aug. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan a felüljáró tetejéről akart lefordulni a 6m el lejebb levő útra..?

Az a kis döccenő még belefér..

2023. szept. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!