Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell 120-al menni a...

Miért kell 120-al menni a belső sávban?

Figyelt kérdés
Oké, hogy nem autópálya/autóút, csak sima 2x2 sáv, de akkor is. Megértem én, hogy kátyús a külső, de könyörgöm nem zavarja, hogy villogok rá? Vagy fél visszamenni a saját sávjába?
2023. aug. 18. 18:52
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
81%

Én vagyok a fiatal huszonéves csaj a pályán 140+ a belső sávban, éppen a sort előzöm, de várj, te meg vagy az, aki éppen beértél 150-nel mondjuk, de mögöttem nem bírsz ki még 20 másodpercet a következő szünetig és villogsz rám, aztán amikor kisorolnék látom, hogy jobbról előzöl?

Nyugi, te is rohadt idegesítő vagy nem csak én 😉 ja és ps: nem fosok manőverezni

2023. aug. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
79%

És amúgy ha ennyire üres a külső, te hogy kerültél mögé? Pont ugyanolyan gyökér vagy, csak még a megengedett kétszeresével is akarsz haladni.

Az ilyen villogós parasztok soha nem tartanak jobbra, hiába van bőven hely.

A jobbratartás nem attól függ, hogy jönnek-e mögötted, az csak lakott területnél szerepel egyáltalán a szabály szövegében.

2023. aug. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
11%

Brutális, hogy szinte mindenki fordítva ül a lovon.

Csak, hogy tiszta vizet öntsünk a pohárba:

A jobbratartási kötelezettség mindenkire vonatkozik. Gyorshajtóra, szabályosra, tötyörgőre egyaránt. A sebességkorlátozások betarttatása nem tartozik a közlekedők hatáskörei közé, nem kell senkinek sem önkéntes rendőrt játszania, hogy másokkal betarttassa a KRESZ-t. A gyorsabbat el kell engedni, ez erősebb szabály majdnem mindennél. Ezeket közlekedési rendőr ismerőseimtől tudom. Lakott területen kívül akkor mehet valaki folyamatosan belsőbb sávokban, ha kialakulnak az ún. "kocsioszlopok", azaz annyi autó megy ott, hogy telítődik mindegyik sáv. Ez fakt tény, javaslom az összes flegmajóska figyelmébe a KRESZ tanulmányozását.

Oké, méltányolható, hogyha úthibák miatt valaki tartósan megy belsőbb sávban (bár ez inkább íratlan szabály), de a gyorsabbat akkor is el kell engedni.


FIGYELEM! A következő sorok egyes önkényelmes flegmajancsik nyugalmának megzavarására alkalmas EGYÉRTELMŰ információkat tartalmaznak!!!


36. § (1) Olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két vagy több forgalmi sáv van (párhuzamos közlekedésre alkalmas úttest) - a (2)-(4) bekezdésben említett eseteket kivéve - a külső (jobb szélső) forgalmi sávban kell közlekedni. Más forgalmi sávra ráhajtani csak előzés, balra bekanyarodás, illetőleg megfordulás céljából szabad.


(2) * A párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen az azonos irányú forgalom számára két forgalmi sáv van, az előzés befejezése után a külső forgalmi sávba vissza kell térni. Ha 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival, motorkerékpárral vagy - lakott területen - távolsági, illetőleg gyorsjáratú autóbusszal a vezető több járművet kíván előzni, megmaradhat a belső forgalmi sávban feltéve, hogy ezzel a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza; ha pedig a forgalom olyan sűrű, hogy a külső forgalmi sávba visszatérni nem lehet, a belső forgalmi sávban folyamatosan is haladhat.


(4) * Lakott területen lévő, párhuzamos közlekedésre alkalmas olyan úttesten, amelyen a forgalmi sávok útburkolati jelekkel vannak megjelölve, a belső forgalmi sávban (sávokban) 3500 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó gépkocsival és motorkerékpárral folyamatosan is szabad haladni feltéve, hogy ezzel a jármű a mögötte gyorsabban haladó járművek közlekedését nem akadályozza. Az ilyen módon haladó jármű mellett - a (6) bekezdés c) pontjában foglaltak megtartásával - fokozott figyelemmel jobbról el szabad haladni, a forgalmi sávokat azonban - a gyorsabb előrehaladás érdekében - kis távolságon belül ismételten változtatni, és ezzel a közlekedés résztvevőit zavarni tilos.


(5) Ha a forgalom sűrűsége folytán a forgalmi sávokban összefüggő járműoszlopok alakultak ki, forgalmi sávot változtatni csak abban az esetben szabad, ha a vezető bekanyarodásra vagy megállásra kíván felkészülni.

2023. aug. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
8%
13-asként írt válaszom lepontozottságára az a véleményem, hogy tényleg megérett a világ a pusztulásra és tele van elmebeteg idiótával. Idemásolom a KRESZ ide vonatkozó paragrafusait. És azzal is szembementek. Beszarok...
2023. aug. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
69%
14: Mert minden kérdés alá ilyeneket illesztgetsz hat kilométer hosszan és elég fárasztó 🥲
2023. aug. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
#10 Egyszer majd talán ha nagy leszel, akkor majd beugrik, hogy milyen hülyeséget írtál. Azon a napon majd gyere vissza nyugodtan, írj rám, nevetünk rajta egy jót, hogy milyen sokáig tartott.
2023. aug. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan szabálytalan vagy mint aki belső sávban halad. Mondjuk neki van is rá oka, ha azt mondod kátyús a külső sáv. Neked milyen racionális okod van a gyorshajtásra? Mert csak?
2023. aug. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
88%

#13: tök feleslegesen szúrtad be a jogszabályt, senki nem vitatta a jobbratartást.


A stílusod viszont gáz (sértegeted a válaszolókat), a rendőrhaverod meg szimplán hülyeséget mondott. Nem erősebb a jobbratartás a sebességkorlátozásnál.

Amúgy az egész kérdés tök szánalmas. A kérdező rohadtul siet, eleve 33%-kal gyorsabban hajt a megengedettnél, de nem elég neki, levillogja a másikat, de ahhoz már nincs töke, hogy jobbról előzzön. Majd az értékes perceket, amiket nyert a gyorshajtással arra használja, hogy idejön a gyk-ra hisztizni, hogy nem tart jobbra a csúnya másik autós.

2023. aug. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk aki villog, az olyan tapló, hogy nem érdekel a véleménye. Érdekes, én ahol tudok, minimum 150-160-nal megyek, de nem villogtam még soha senkire.
2023. aug. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
0%
#11 Mennyi az a 140+? Mert magyar autóPÁLYÁN 150 alatt belsőben semmi keresnivalód. Azért hagy rá a rendőrség is 20-at, hogy ne pár km/h sebességkülönbséggel előz, hanem dinamikusan. Én 180-nal is kihajtok a külsőbe, ha két előzés között eltelik legalább 30 másodperc, mert tisztában vagyok a "sor" fogalmával.
2023. aug. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!