Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért kell 120-al menni a...

Miért kell 120-al menni a belső sávban?

Figyelt kérdés
Oké, hogy nem autópálya/autóút, csak sima 2x2 sáv, de akkor is. Megértem én, hogy kátyús a külső, de könyörgöm nem zavarja, hogy villogok rá? Vagy fél visszamenni a saját sávjába?
2023. aug. 18. 18:52
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
#20: 30 másodperc??? hát azért már halálbüntetés járna a fajtád szerint, aki előtted 30 masodpercig foglalja a belsőt, már a.lökhárítóján villogsz
2023. aug. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Aki ostoba és bent kolbászol a belsőben, azt jobb nem zaklatni villogással meg tolással, mert még megijed, aztán még nagyobb baromságot csinál. Amikor szabad a terep, jobbról meg kell előzni és kész.

Igen, jobbratartás van és nincs mérlegelési lehetőség, hogy kivel szemben nem tartja be valaki a szabályokat.

2023. aug. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22%
#21 Na, már fajtám is van. Úgy látszik, nagyon betalált valami, pedig ha annyira tudnál közlekedni, nem vetted volna magadra. Azt mondjuk nem tudom, kinek a lökhárítóján villogtam én valaha, én belsőben is tartom a követési távolságot (már amennyire lehet, M7-esen pl. ha normális távolságot akarok tartani, valaki tuti bejön közénk), és soha a büdös életben nem villogtam senkire. De örülök, hogy te ezt a mesét így legyártottad magadnak, hogy én biztos hogyan viselkedem, így nem kell normálisan érvelned (ami amúgy sem kötelező amúgy), elég fantáziálnod.
2023. aug. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
#23: hát elég sűrűn járom az M7-est, es én tényleg nem találkoztam még olyannal, aki 180-al kiment volna a külsőbe, ha van hely... Idáig egyel sem :)
2023. aug. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
0%
#24 Hát, mert nem akkor jársz, amikor én. :) Mondjuk pont az M7-esen Budapest fele a legkülsőben megyek fixen 160-170-nel, mert a sok hülye a középsőben meg a belsőben balf*szkodik.
2023. aug. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
48%
De hozzáteszem, az M4-en sokkal gyakrabban járok, ott is 170-180 a tempóm, és még soha nem villogtam rá senkire, az tahóság. Szimplán mivel gyorsabban megyek, messzebbre is nézek, és ha látom, hogy valaki kb. milyen sebességgel van a belsőben, időben elengedem a gázt, hogy akár fék nélkül felvegyem még kellő távolságra tőle a tempóját. Nem megyek a fenekébe, majd észreveszi magát. Ha meg elunom az életem, kielőzöm jobbról, reménykedve, hogy nem pont akkor jut eszébe kisorolni, amikor jobbról mellette vagyok.
2023. aug. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
#25: jah, rosszkor járok ott, az biztos. Minenesetre ugyanazt ansávot használjuk haladásra :)) Én is az üres külsőben szoktam előregurulni
2023. aug. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
0%
Én alapból reflektorral hajtok fel a pályára. Garantáltan mindenki kihúzódik előlem.
2023. aug. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell 120-szal vagy még gyorsabban menni bárhol, ahol 90 a limit?
2023. aug. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
#29 Ahol 90 a limit, ott nem kell, de ahol belső sáv van, ott jellemzően nem annyi. Legfeljebb addig hajtok gyorsan 90-es úton, amíg megelőzöm a 90-nel haladó román kamiont.
2023. aug. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!