Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy látássérült vagyok és nincs tükör az autómon? Hogy kellene ezt másképp csinálni?

Figyelt kérdés

Nem egyedi eset, szinte mindennapos. És nem értem...

A helyzet röviden: elég forgalmas belvárosi utcáról van szó. Az út mellett parkoló autók. A parkolóhelyet sajnos vadászni kell. De mivel elég nagy a jövés-menés, az a tapasztalatom, hogy semmi értelme keringeni. Félre szoktam állni és várom, hogy valaki elmenjen. Ez bevett szokás erre, mások is így csinálják. Általában néhány, maximum 5-10 percnél tovább soha nem kell várakozni. Az utca pedig elég széles ahhoz, hogy ki tudjanak kerülni.

Nem egyszer előfordul, hogy pont az az autó akar kiállni, aki mellett megálltam. Nem 100%-os takarásban vagyok vele, de mondjuk az első lökhárítóm egy kicsit belóg. Ezért, hogy megkönnyítsem a kiállását, kicsit hátra szoktam gurulni. Van, hogy mögöttem is ugyanezzel a stratégiával beállnak várva felszabaduló parkolóhelyekre. Mivel a saját autóm hátulja és a mögöttem lévő autó eleje között van jó 4-5 méter távolság, nem értem, miért ne gurulhatnék hátra egy fél métert, megkönnyítve a másik kiállását.

De rendszeresen azt tapasztalom, hogy ahogy felvillan a tolatólámpám olyan dudakoncertet kapok, hogy az egész utca hallja. Beletenyerel a dudába és másodpercekig nyomja. Van aki cifrázza és szaggatottan nyomkodja. Ez mire jó? Tényleg ennyire beszariak és azt hiszik, hogy én most padlógázzal fogok tolatni úgy hogy nem nézek a tükörbe?! Vagy azt gondolja, hogy nincs tükör az autón (mellesleg gyári radar és kamera is van, ami nem csak kamu-dekorációs elem) én meg vakként kaptam jogosítványt?

Már nem egyszer gondoltam rá, hogy ilyenkor kiszállok és jó napot kívánva megkérdezem, hogy mi a probléma. Vagy ilyenkor tényleg elvárható lenne, hogy a manőver előtt kiszálljak, odasétáljak hozzá, hogy "figyelem, ne ijedj meg, nem kell betojni, van szemem, nem tegnap óta vezetek, látom, hogy ott vagy, egy fél méter fogok hátragurulni, nem foglak felöklelni".

Vagy mi ilyenkor a helyes eljárás? Mert kicsit már unom ezt a mindennapi dudakoncertet.


2023. szept. 1. 08:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem bízik benned és/vagy nem érzi a saját autójának az elejét.

Nem tudsz mit tenni.

2023. szept. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Oké, mehet ez afacebookra és számolni a lájkokat.

Te is tudod, hogy azért dudál rád, mert azt gondolja nem vetted észre, hogy mögötted van, teli van a világ ilyen esetekkel

2023. szept. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert az átlag személyautós látássérült, de legalábbis ahhoz hasonló tüneteket mutat.
2023. szept. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Velem is volt ilyen mikor parkolobol tolattam ki. Van kameram, szoval nem megyek neki. Az emberek feltik az autoikat.

Olyan is volt hogy nekem tolatott valaki, hiaba dudaltam mint az orult.

2023. szept. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Jó a szöveg, sok lájkot fog kapni Facebookon.

Egyébként kérdésed is van?

2023. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Én mondjuk aránylag gyakran dudálok tolató autósokra. Nem anyázásból, nem idegességből, hanem egyszerűen csak így jelzem, hogy óvatosan manőverezzenek, mert a közelükben vagyok.
2023. szept. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ennél világosabban nem tudom leírni a kérdést balpénisz!

Ha nem tolatok hátra, a mellettem lévő autós fog dudálni. Ezt értem, hogy miért, teljesen jogos, hiszen tőlem nem tud kiállni. Ha hátragurulok, amivel a messze mögöttem lévő autóst a legkisebb mértékben sem zavarom az ácsorgásba, akkor meg ő tenyerel bele a dudába, számomra érthetetlen okból. Akkor mi a megoldás, hogyan kellene elpárolognom, hogy mindenki elégedett legyen és én is le tudjak parkolni?

2023. szept. 1. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom elképzelni, hogy azt hiszik, hogy ki akarsz tolatni az utcából, ahelyett, hogy körbe akarnál menni.
2023. szept. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt gondolják, nem látod őket, és esetleg beléjük tolatsz. Normális reakció, nem kell foglalkozni vele.
2023. szept. 15. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!