Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti szoktatok segíteni látássér...

Ti szoktatok segíteni látássérült embereknek az utcán / tömegközlekedési eszközön? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés

Ez amolyan magánfelmérés, én is látássérült vagyok, így némi tapasztalatot nekem is sikerült összegyűjteni, hogy nagyjából milyen korosztály, és melyik nem képviselői segítőkészebbek.

Sokaktól hallottam, hogy szívesen segítenének, de nem tudják, hogy mit kezdjenek a helyzettel, hogyan segítsenek. Ez igaz?

Légyszi kort és nemet is írjatok!

Ha van kérdésetek, én is szívesen válaszolok.



2013. febr. 23. 01:17
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
15%

Nem, mert nem érdekel. Mindenkinek megvan a saját gondja. Nekem is. Abban segítek, hogy nem ütöm el. De csak úgy nem megyek oda senkihez, mert mi van ha csapda, aztán megver, kirabol. Felőlem aztán ott dögölhet meg mindenki, ahol van. Rajtam se segít senki.


23/F

2013. febr. 23. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
0%
2 válasz férfi 25
2013. febr. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
96%
Akkor csak én vagyok olyan marha, hogy segítek annak aki rászorúl? pl babakocsit vinni a lépcsőn, ha látom hogy egy öreg piheg egy padon megkérdem, hogy minden rendben van e? stb. és a gyengén látóknak is felolvasom pl a menetrendet a buszmegállóban ....azt hittem ez normális viselkedés......Csak szükség van az erkölcstan órákra az iskolákban úgy látom.33\F
2013. febr. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim válasza:
2%
Nem. Csak fellököm őket.
2013. febr. 23. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 A kérdező kommentje:

Igen 4-es, az erkölcs valahol ott van, ahol te jársz. Feljebb meg... De nem ítélek el senkit, jöhetnek a vélemények.

Amúgy én is szoktam segíteni teljesen vak embereknek, ha látom, hogy bizonytalanul mozognak. Mindezt teszem a "vakok közt a félszemű a király" elvének szó szerinti értelmezése alapján.

2013. febr. 23. 01:57
 6/48 anonim ***** válasza:
68%
Sokszor szívesen segítenék, de szociális fóbiám van, nem akarom hogy mások egyáltalán észrevegyenek. Főleg nem, hogy ilyennel kitűnjek a tömegből.
2013. febr. 23. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
93%
Ha éppen nem rohanok, szoktam segíteni. De pl. volt már olyan eset, hogy trolimegállóban állt a troli tele utasokkal, és egy vak férfi igyekezett felé. A megálló előtt volt egy villanyoszlop, a férfi nyílegyenesen afelé tartott, az utasok látták, hogy neki fog menni, ha nem szól neki valaki. Nos senki nem vette a fáradtságot, hogy figyelmeztesse szerencsétlent, így szegény alaposan lefejelte az oszlopot! Az utasok meg jót szórakoztak. Na ez már visszataszító! (még mielőtt megkérdezné valaki, miért nem segítetem, én túl messze voltam!)
2013. febr. 23. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim válasza:
95%

Én több szempont alapján mérlegelem, hogy segítsek-e.

1. elhagyatott helyen, csak fizikailag gyengébbnek és csak addig, míg biztonságos. Pl.: nem kísérgetem be házba.

2. belvárosban, forgalmas helyen szívesebben segítek.

Vittem már szatyrokat ide-oda, olvastam le menetrendet, hívtam ki mentőt földön fekvőhöz, 4 sávoson kóricáló szipushoz, főút szélén nézelődő piáshoz.

De pénzt sohase adok, semmire se.

N/36

2013. febr. 23. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 anonim ***** válasza:
91%
Küldött már el világtalan úgy a plcsába a segítség nyújtásért, hogy azóta csak akkor teszek valamit értük, ha balesetveszély van, vagy ha megkér.
2013. febr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim válasza:
96%
Én a minap ültem egy vidéki vonatállomás várótermébe. Rajtam kívül 16an voltak bent. /direkt megszámoltam késöbb./ bejött egy vak bácsi a kutyájával és hangosan segítséget kért hova ülhetne le. Rajtam kívül senki nem állt fel a minden féle nemű és korú társaságból, hogy segítsen csak bámultak rá, mint borjú az új kapura. De nem is bánom. Legalább megmutatták milyen taplók. A bácsival pedig jót beszélgettünk. Ja, és azért mellesleg megkérdezte hányan vannak a teremben. 20L
2013. febr. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!