Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Most én tudom rosszul a KRESZ-t?

Most én tudom rosszul a KRESZ-t?

Figyelt kérdés
Hazafelé jövet ketten kanyarodtak rám balról úgy, hogy kereszteződésen mentem át. Ha nem veszem észre őket elütnek. Tudtommal a kresz szerint ha egy autó bekanyarodik egy kereszteződésben kötelessége az azon az úton áthaladó gyalogosok részére elsőbbséget adni, amire rákanyarodik. De így, hogy ezt 2x játszották el velem ma már nem vagyok benne biztos...

2023. szept. 4. 15:48
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
1%
A kérdés, melyik útnak van elsöbbsége, ugyanis az módosíthatja a helyzetet.
2023. szept. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
96%
Jól tudod, de azért óvatosan, nehogy a sírkövedre írják, hogy "elsőbbsége volt". Mindenhol vannak barmok, oda kell figyelni és mások hibáját kijavítani.
2023. szept. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 A kérdező kommentje:

Egyébként a szituáció a következő volt:

[link]


(Igen, bocsánat elírtam. Az autó kanyarodott balra)

2023. szept. 4. 16:09
 4/43 anonim ***** válasza:
88%

Ez ugyanolyan, minthogy egy egyirányú utcában is gyalogosként mikor átmész járda másik oldalára, akkor se csak a menetiránnyal szembe nézel körül, hogy jön-e autó, mert attól még hogy elméletileg csak onnan jöhet, még lehet valaki akkor barom, hogy rossz irányból elüt téged.


Ne arra alapozz, hogy mi a KRESZ, mert ahogy a 2. hozzászóló is írja, ha elütnek, a te szempontodból ez teljesen mindegy.

2023. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
95%
Én azt vettem észre, hogy sok ember nem ismeri ezt a szabályt, még akár úgy sem, hogy 20+ éve van jogsija.
2023. szept. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
71%

Igen régi szabály:

„43. § (1) Kijelölt gyalogosátkelőhelyen a járművel a gyalogosnak elsőbbséget kell adni. Útkereszteződésnél a bekanyarodó járművel - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - elsőbbséget kell adni a gyalogosnak, ha azon az úttesten halad át, amelyre a jármű bekanyarodik.

2) Azt a helyet, ahol az (1) bekezdés értelmében a gyalogosnak elsőbbsége van, a jármű vezetőjének csak olyan sebességgel szabad megközelítenie, hogy a jármű vezetője az elsőbbségadási kötelezettségének eleget tudjon tenni.”

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól (azaz, a KRESZ) hatályos szövegéből.

A 43. § (1) a jogszabály hatályba lépése, 1976. január 1. óta változatlan szöveggel van hatályban.


Életbevágó tudni, hogy elsőbbség az, amit megadnak.

2023. szept. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
11%
A hátad mögül jön, ráadásul nézi a szembeforgalmat, esetleg fenntartja a mögötte lévőket, ha nem férnek el mellette, és mindenki arra vár, hogy te átslattyogj, mert igen, elsőbbséged van.
2023. szept. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
73%

Semmit nem rühellek jobban itt annál, mint amikor benyögitek, hogy elsőbbsége annak van, akinek megadják.

Értem én, de mégsem. Tilosba behajtok. Összeütköztünk? Te vagy a hibás, hiszen annak van elsőbbsége, akinek megadják.

2023. szept. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
24%

"Semmit nem rühellek jobban itt annál, mint amikor benyögitek, hogy elsőbbsége annak van, akinek megadják."

Egyetértek, az ilyeneket agyon kéne lőni.

2023. szept. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudod rosszul a KRESZ-t, csak nem eléggé. Igen, neked lenne elsőbbséged. Igen, rohadjanak meg azok az autósok, akik egy nap kétszer egymástól függetlenül szabálytalanok veled. De pont ezért kell szétnézned, a saját érdekedben. Bicskanyitogató, de hát látod, sok a szabálytalan hülye, magadra is vigyáznod kell.
2023. szept. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!