Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a társadalom nem érett az...

Ha a társadalom nem érett az egy sör engedélyezésére vezetéskor, miért vagyunk érettek arra, hogy léteznek sorompó nélküli vasúti átjárók?

Figyelt kérdés
A dolog logikájából következően tilos lenne, hiszen mi, agymosott magyarok gyerekek vagyunk, egy sört nem ihatunk, akkor ne is dönthessünk, hogy áthajtunk-e szétnézéssel a síneken.
2023. szept. 6. 22:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Az inkább arról szól hogy "nincs" pénz az átjárók felújítására
2023. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Ne merészelj többet a logikáról nyilatkozni.
2023. szept. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, amikor megszűntek a bakterházak és a tekerős sorompók, akkor sok sorompó nélküli vasúti átjáró keletkezett. Aztán pont a balesetek ráébresztették az illetékeseket, hogy a magyar autós h...lye ahhoz, hogy a fénysorompó fehér ill. piros jelzése alapján döntsön, ahhoz meg pláne, hogy körülnézzen. És szép lassan egyre több helyen került vissza a sorompó, csak ez már a letörhető műanyag félsorompó, nem azok a vascsövek, amik régen voltak.

Ma már csak a kis forgalmú vagy éppen megszüntetett vasútvonalaknál nincsen sorompó.

Tehát a felvetésed jogos, és bizony nagyjából az is lett, amire te utaltál.

2023. szept. 7. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdésed - már ha józanul írtad - bizonyítja, miért nem kéne egy sört sem innod vezetés előtt, és mellesleg miért fog egyszer elütni egy vonat. Képzeld el, egyik nem következik a másikból. Megvannak a baleseteknek a típusai, okai, meg a súlyosbító tényezők. A szabályokat próbbálják úgy hozni, hogy a balesetek számát, és a bekövetkező balesetek súlyosságát csökkentsék. Nem feltétlenül tűnnek minden egyes ember számára logikusnak, de akinek megvan a nyolc általánosa, picit elgondolkodhatna, hogy mi van a háttérben. Vagy ha nem tud elgondolkodni, akkor szimplán csak tartson be vakon minden szabályt, mert szerencsére úgy vannak megírva, hogy ha a világ legidiótább embere is betartja, minimalizálja (nem nullára csökkenti, de minimalizálja) a balesetek esélyét. Én pl. nem értem, minek kell egy veszélyes kanyar előtt sebességkorlátozni, tudom én magamtól, hogy nem feltétlen 130-cal fogom bevenni, hanem mire vagyok képes, de hát látod, kirakják. Mondok jobbat, Franciaországban az autópálya mentén random látsz sebességkorlát táblákat "emlékeztető" kiegészítő szöveggel. Azt hinnéd, mindenki tudja, mennyi a sebességkorlát autópályán, elvégre ki van írva a határon, és felhajtáskor kint volt az autópálya tábla, de durván csökkent a balesetek száma, amióta ezek a táblák kint vannak.
2023. szept. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
A jó hír számodra az, hogy te nem a sör miatt vagy alkalmatlan a vezetésre, hanem az egyszámjegyű IQ-d miatt.
2023. szept. 7. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A hónap kérdése.
2023. szept. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szolovjov ***** válasza:
100%
A magyar egy alkohol alapú társadalom. Ha egy sört engedélyeznének, akkor 3-mal vezetnének.
2023. szept. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
alkesz vagy papi?
2023. szept. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
az az autós aki ismeri a kreszt az tudja mit kell csinálni egy vasúti kereszteződésben ha van sorompó ha nincs. sajnos mostanában sokan nem tudják mit kell csinálni ilyenkor, azokat általában elgázolja a vonat és meghalnak. A lényeg meg hogy a magyarok 95%-a szerintem az "egy sör" fogalmát nem ismerik :D
2023. szept. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#7 Ez is egy hatalmas igazság. Csak ugye aki nem ilyen beállítottságú (vagy azt hiszi magáról, hogy nem ilyen), soha nem fogja kinyitni a szemét, hogy ezt a csúnyán nem ideális, de kőkemény tényt észrevegye a környezetében. Külföldön sem jobb, a belgák sem egyetlen sört isznak vezetés előtt, hanem három tízfokosat.
2023. szept. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!