Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy nyomon haladó jármű...

Egy nyomon haladó jármű előzesekor kell index?

Figyelt kérdés
Ha pl egy biciklist akarok előzni motorral, és úgy tudom megelőzni, hogy nem megyek át másik sávba, hanem az enyémbe maradok, akkor kell index? Köszi.
2023. szept. 10. 18:30
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
90%

Pfuu micsoda problémák vannak itt

Az élet nagy kérdései

2023. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

11-es, bizony igazad van.

Én már annak örülnék, ha ott indexelnének, ahol mindenki tudja, hogy kell: pl. kanyarodáskor, megálláskor.

2023. szept. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
91%
#11 #12 Nem értem a problémát. Inkább örülni kéne, hogy van, aki tanulni és javulni szeretne. Nem pont ezt szeretné mindenki, ahogy #12 is utalt rá, hogy milyen sok baj van? Hát legalább eggyel kevesebb (talán, hátha). Most lehet itt mondani, hogy KRESZ-en kellett volna megtanulni, de inkább később, mint soha. Lehet mondani, hogy van ennél nagyobb baj is, de ez is több, mint a semmi.
2023. szept. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
35%

4


A 1,5 m távolságot csak lakott területen kívül kell betartani ill. ha az 50 km/h sebesség túl van lépve.

2023. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%

14-es, ez tényleg belekerült a KRESZ-be?


Én tervezetként olvastam olyat kb. egy éve, hogy lakott területen belül 1 m, lakott területen kívül 1,5 m oldaltávolságot kell tartani kerékpáros mellett előzéskor. De ez akkor egy tervezet volt és nem olvastam, hogy beemelték-e a KRESZ-be, és ha igen milyen esetleges módosítással.


Megköszönném, ha valaki leírná, hogy ebből belekerült-e valami a KRESZ-be és ha igen, pontosan micsoda.

2023. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Alex Fly ***** válasza:
93%
@15: még nem került bele. Jelenleg is a "megfelelő oldaltávolság" szerepel a szövegben, ami a joggyakorlatban másfél métert jelent...
2023. szept. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Köszönöm!
2023. szept. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
91%
Nekem úgy tanította az oktatóm anno, hogy attól hogy a sávon belül maradok, de fizikailag ki kell térnem, az már irányváltoztatás, és kell inxexelni hozzá.
2023. szept. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Alex Fly ***** válasza:
@18: nekem meg úgy, hogy irányváltoztatáskor kell jelezni. Ha egyenesen haladsz a sávodban, akkor nem változtatsz irányt...
2023. szept. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Nekem is azt tanította, hogy irányváltoztatáskor kell indexelni, csak szerinte a sávon belüli kitérés is irányváltoztatás.
2023. szept. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!