Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő, ha az autópályáró...

Mi a teendő, ha az autópályáról le kéne hajtanom a jobb sávból, de a jobb sávban egy katonai konvoj halad?

Figyelt kérdés

Azt szokták írni, hogy

"Katonai konvojok szelik át az országot a napokban. A zárt menetoszlopban közlekedő járművek közé civil gépjármű nem hajthat be."


Megelőzni nem tudtam, mert több száz méter hosszú volt.


nov. 19. 15:51
A kérdező szavazást indított:
Ilyenkor közéjük lehet hajtani.
Le kell lassítani, esetleg meg kell állni a jobbról a második sávban, és ha elhaladtak el lehet menni a kijáróra.
Nincs mit tenni, a következő lehajtóig, vagy előzni, vagy mögéjük kell besorolni, még akkor is, ha nincs autópályamatricám a következő szakaszra.
11 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom van szemed és sokáig ellátsz vele előre.
nov. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
A következő lehajtónál lemész.
nov. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Ha nemsokára lehajtasz, akkor nem kezdesz bele előzésbe.
nov. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Ha nemsokára lehajtasz, akkor nem kezdesz bele előzésbe."


700 méter az nem sokára van?


Vagy 300 méter hosszú konvojt nem sikerült az 1000 köbcentis kocsimmal ennyi távolság alatt megelőzni.

Nem autópálya, hanem a nulláson volt, ahol nem lehet 130-al menni (ha bírnék se) .


Marha nagy követési távolsággal ment kb 15-20 harckocsi előtte-mögötte 2-2 kísérő autóval.


Előttem többen is keresztülmentek a harckocsik közt, én meg0szopattam magam, hogy nem mentem ki közöttük, hanem a következő lehajtón mentem le.

nov. 19. 20:57
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Örülj hogy nem kaptál büntit, mert konvoj közzé nem szabad besorolni.
nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Hát, igen, ha 700 méter múlva lehajtasz, akkor ne állj neki előzgetni egy menetoszlopot.
nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak akkor szólt a navigátor, mikor már mellettük voltam.
nov. 19. 22:07
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez baj hogy mindenki a navigátorra bízza magát és nem a táblát nézik.
nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

De ha rápillantasz a navigátorra (nekem legalábbis) kiírja hogy 1.5km vagy 2 km. Ha ott a konvoly, nem megyek mellè....

2:ki is van táblâzva, nagy segítsèg tud lenni...

nov. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!