Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagy gáz, hogy ismeretlen...

Nagy gáz, hogy ismeretlen helyen nagy forgalomban, szakadó esőben és sötétben bizonytalan voltam afelől, hogy hol a saját sávom határa?

Figyelt kérdés

Életemben először vezettem ma Debrecenbe és pont rám sötétedett, szakadt az eső is és amikor bent voltam a belvárosban és jöttek szemből de előttem senki nem haladt akkor volt olyan, hogy le kellett lassítanom 20-30-ra egyszerűen nem láttam, hogy a saját sávomban vagyok e még. Teljesen elmosódtak nekem a sáv vonalazások és a mellettem kétoldalt haladó kocsisorból tájékozódtam.


Szerintetek ez nagyon nagy gáz?



dec. 3. 01:56
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:

Amikor előttem haladtak vagy mondjuk nem haladtak előttem de szemből se jött senki akkor azért jobb volt a helyzet és láttam a sávok felfestését.

Az volt a rossz mikor szemből jöttek, előttem meg senki.

dec. 3. 02:00
 2/46 anonim ***** válasza:
56%

Nem.

De te nagyon kezdő vezető lehetsz, ha ilyet megkérdezel.

dec. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
27%
Jobbratartási kötelezettségről gondolom hallottál. Ha betartod, akkor kizárt, hogy a szembesávban legyél.
dec. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

#3 Lakott területen belül nincs jobbratartási kötelezettség.


Azt szoktam nézni, hogy majd melyik irányba kellesz fordulnom legközelebb a Waze szerint és ha balra akkor a bal oldali sávban haladok, ha jobbra akkor a jobb oldali sávban.


Lakott területen kívül van jelentősége a jobbra tartási kötelezettségnek. Akkor a külsőben megyek mindig természetesen.

dec. 3. 02:46
 5/46 anonim ***** válasza:
15%
Hogyne lenne. Nemhogy lakott területen belül, még sávon belül is jobbra kell tartani! Ha a felfestés nem látszódik, akkor értelemszerűen egysávosként közlekedsz rajta, eleget téve a jobbratartási kötelezettségnek, azaz az út jobb széléhez közel haladva. Ezáltal ki van zárva, hogy a szembeoldalon legyél. Értelemszerűen ha elég nagy az út, akkor párhuzamos közlekedésre alkalmas úttestként kezeljük a helyzetet ilyenkor.
dec. 3. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
18%

#4 Ezt melyik tündérkeresztanyád kisujjából szoptad ki? Ha már kialakult a párhuzamos közlekedés (értsd: minden sáv tele), akkor nem kell jobbra tartani (értsd: kisorolni, ha valaki mögötted gyorsabban menne). Amúgy de, van jobbratartási kötelezettséged.

Amúgy nem baj, ha sötétben, hóban, akármi inkább óvatosabb vagy. Picit gáz, hogy annyi térlátásod nincs, hogy tudjad, melyik sávban vagy, de idővel kialakul. Van, akiknél sosem alakul ki, de ők is tudnak teljes, boldog életet élni. :)

dec. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
0%

Elég nagy baj, hogy csak a Waze-t nézed. A jogosítványod nem csak szép, napos időre szól, és nem csupán Debrecenre. Mit fogsz csinálni olyan úton, ahol két sáv is kanyarodik balra, bemész a legbelsőbe már egy kilométerrel előre? :D

Az ilyet kellett volna 1-2x megbuktatni forgalmin a biztonság kedvéért, hogy ne csak az útvonalat tanulja be, hanem valami közlekedési érzéke is legyen.

Vagy már az elméleti vizsgán is, ha szerinted lakott területen belül nincs jobbratartási kötelezettség. Mert akinek van nyolc általánosa, az tud annyira olvasni, hogy ennyit azért tanulni kellett volna.

Az meg külön vicces, hogy azzal van bajod, hogy nincs előtted senki. Oké, van az az eső meg köd, amikor jobb rátapadni az előtted levőre (mondjuk ennyire bizonytalanul inkább ne tapadj rá senkire, akit nem ismersz), de általában az a legbiztonságosabb szituáció, ha legalább előtted nincsen senki. Te meg akkor stresszelsz? :D Röhej.

dec. 3. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
56%
Ilyen körülmények között nem gáz. A fentebb okoskodókkal meg ne törődj, mindenki hatalmas sofőrnek képzeli magát, általában ilyen téren (is) túl becsülik magukat az emberek és szeretnek kioktatni másokat.
dec. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
3%
Nagy.
dec. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
33%

Jaj itt mindenki akkora nagy sofőr, hogy Paul Walker bennük született újjá. Normális amúgy, sz@rt nem lehet néha látni ez van a másik se lássa csak megy magának előre utána meg amikor bekerül a kórházba darabos töréssel akkor az szarik a legbűzösebbet mert ezek a nagyfiúk szarnak maguk alá leghamarabb, de a farkuk is a legkisebb (sajna én katéterezem őket). Azért játsszák itt nagyon magukat gyakorin.


Na még egy tipp,mert kezdő vagy; ne kérdezz gyakorin ilyeneket,mert csak elveszik azt a csekély önbizalmadat is ami van. Aki tud vezetni az nem itt pampog a közlekedésbiztonság kategóriába. Ide kisfarkú büdös hónaljú magukat jó sofőrnek képzelő csúnya arcú férfiak járnak megmondani a tutit. Aki jól néz ki,és nem 1 méter 60 centi magas az nem itt osztja az észt,hhanem a barátnőjén fekszik és pont leszarja hogy te hogy vezetsz. Puszi.

dec. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!