Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyírányú utcában a forgalomal...

Egyírányú utcában a forgalomal szemben közlekedő biciklisnek elsőbbsége van?

Figyelt kérdés

Adott egy utca ami egyírányú, de a bicikliseknek kiegészitő tábla engedélyezi a kétírányú forgalmat... Ezt az utcák keresztezi egy utca ahol kint van az elsőbbségadás kötelező tábla. Honnan kell nekem tudnom hogy ott jöhet biciklis az autoknal tiltott írányból?

+ Mi van akkor ha én az egyírányú utcában közlkededek autoval jön szembe a biciklis,de nincs elég hely hogy elférnen melettem. Ilyenkor mi a KRESZ szerint a teendő.


Ezeket azért kérdem mert mikor én 25 éve megszereztem a jogsit még nem volt ez a bicikliseknek be lehet hantani az egyírányú utcába féle szabály!



dec. 3. 14:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%

"Honnan kell nekem tudnom hogy ott jöhet biciklis az autoknal tiltott írányból?"

Nem kell tudnod, az elsőbbség nincs köze az egyiranyúsághoz.

dec. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyirányú utcáknál, az elsőbbség adás kötelező tábla alatt mifelénk van kiegészítő tábla, mely figyelmeztet a kétirányú kerékpáros forgalomra. Arra nem találtam szabályt, hogy amennyiben az egyirányú utcán a gépjárművel szemből érkezik a kerékpáros, kinek van elsőbbsége.


[link]

dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Pontosan ugyanaz vonatkozik az itt közlekedő kerékpárosokra, mintha sima kétirányú utca lenne.
dec. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%

"Honnan kell nekem tudnom hogy ott jöhet biciklis az autoknal tiltott írányból?"

Kiegészítő tábla.

[link]


"Mi van akkor ha én az egyírányú utcában közlkededek autoval jön szembe a biciklis,de nincs elég hely hogy elférnen melettem. Ilyenkor mi a KRESZ szerint a teendő."

Ugyanaz, mint más hasonló esetben: lehúzódás és ha szükséges hátramenet, annak akinek könnyebben megtehető.

dec. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Figyi. Olvasd el akkor mégegyszer a leírtakat... Az egyírányu utcát keresztező utcábol nem tudhatom hogy annak az utcának a végén van-e a bicikliseknek kétírányú közlekedést engedélyező tábla. Szövegértelmezés! Szeretem😁
dec. 3. 16:06
 6/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is az alap "ketiranyú" közlekedesre vonatkozo szabalyok ervenyesek, kinek kene indexelni ugye ha akadaly van utban, jobbkezszabály stb stb. Viszont azert a bringasok szerintem kevesbbé figyelnek az ilyen aprósagokra, ugyhogy én minden szabálytól függetlenül fokozottabban szamitok részükről veszélyes manőverekre. Egyszerűbb, mint varni az intézkedő rendőrt, mentőt...
dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
#5: Mindkét végén kint van a biciklis kiegészítő tábla!
dec. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
93%

Először ezt írtad: "Ezt az utcák keresztezi egy utca ahol kint van az elsőbbségadás kötelező tábla."


Na most kétirányú kerékpáros közlekedés esetén ez alatt van egy kiegészítő tábla, mely figyelmeztet rá.


"Az egyírányu utcát keresztező utcábol nem tudhatom hogy annak az utcának a végén van-e a bicikliseknek kétírányú közlekedést engedélyező tábla."


Hát ezt tényleg nehéz értelmezni a részedről. Nyilván azon az úton a végén kívül vagy ha stoptábla van akkor előtte nem lesz figyelmeztetés, de nem is releváns.

dec. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Megoldás: keresztező utcából érkezve úgy készülsz, hogy kétirányú az utca, ergo ha egyenrangú, akkor mindenképpen elnézel jobbra, ha alárendelt útról érkezel, akkor pedig a kérdéses irányt is ellenőrzöd.

Ha pedig a kérdéses úton haladsz, akkor az elején már láthattad, hogy kerékpárokra nem vonatkozik az egyirányúság.

dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%
Az egyirányú út tábla alatti kiegészítő tábla egyértelművé teszi a helyzetet.
dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!