Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyírányú utcában a forgalomal...

Egyírányú utcában a forgalomal szemben közlekedő biciklisnek elsőbbsége van?

Figyelt kérdés

Adott egy utca ami egyírányú, de a bicikliseknek kiegészitő tábla engedélyezi a kétírányú forgalmat... Ezt az utcák keresztezi egy utca ahol kint van az elsőbbségadás kötelező tábla. Honnan kell nekem tudnom hogy ott jöhet biciklis az autoknal tiltott írányból?

+ Mi van akkor ha én az egyírányú utcában közlkededek autoval jön szembe a biciklis,de nincs elég hely hogy elférnen melettem. Ilyenkor mi a KRESZ szerint a teendő.


Ezeket azért kérdem mert mikor én 25 éve megszereztem a jogsit még nem volt ez a bicikliseknek be lehet hantani az egyírányú utcába féle szabály!



dec. 3. 14:32
1 2
 11/11 MGéza ***** válasza:

"Figyi. Olvasd el akkor mégegyszer a leírtakat... Az egyírányu utcát keresztező utcábol nem tudhatom hogy annak az utcának a végén van-e a bicikliseknek kétírányú közlekedést engedélyező tábla. Szövegértelmezés! Szeretem"

Jobbra és balra is körül kell nézned ha elsőbbségadás köteleződ van és észleled ha valaki jön, egyébként meg ott kell lennie a "kivéve kerékpár" kiegészítésnek a kereszteződésben kötelezően kint lévő "behajtani tilos" alatt.

B eset: Ha az út elég széles akkor egyszerű jobbra tartással elhaladtok egymás mellett, ezután jön a lehúzódás szabály, más esetben az ad elsőbbséget aki irányt vált, ez valószínűleg te leszel, mert ha abban az utcában parkol valaki akkor az a te oldaladon lesz és neked kell kikerülnöd.

dec. 6. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!