Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha a B-kategóriás jogosítványo...

Ha a B-kategóriás jogosítványom mellé letenném a B125-ös vizsgát automata váltós motorral, az automatás korlátozás ugye nem vonatkozna a B-kategóriára is?

Figyelt kérdés

Ma éppen ez jutott eszembe, mikor néztem a jogosítványnál a korlátozó kódokat, erre vonatkozóan én csak a 78-as kódot találtam:

"78. Automata sebességváltóval rendelkező járművekre korlátozva"

A B-kategóriát normál, kézi váltós autóval tettem le már jó régen, csak az A1-kategóriára kellene érvényesnek lennie az automata váltós korlátozásnak.



dec. 25. 18:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak az A1-re fog vonatkozni a korlátozás.
dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nyilván nem.
dec. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Nincs B125 nevű jogosítvány kategória.

A1 van, annak meg nem sok köze van a meglévő B-hez.

dec. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3-as:


Teljesen tisztában vagyok vele, hogy nincs B125-ös kategória, azt írtam, hogy B125-ös VIZSGA, ami a B-kategóriás jogosítvány meglétén alapszik, a letétele egyenlő az A1-es kategóriával. Jelentősen kevesebb óraszámmal, emellett nem utolsósorban jóval olcsóbb is, mintha valaki közvetlenül az A1-es kategória letétel mellett döntene. Nagyjából két és félszer annyiba kerül az A1-es, mint a B125 vagy A1-B-nek is nevezett vizsga képzéssel, mindennel együtt.

dec. 25. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Egy icipicit használd már az agyadat.
dec. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

“ Nincs B125 nevű jogosítvány kategória.

A1 van, annak meg nem sok köze van a meglévő B-hez.”


Van ilyen kategória. Ha rendelkezel B kategóriával akkor egyszerűsített úgy nevezett B125 vagy A1-B kategóriát tehetsz.


Ez megegyezik az A1 kategóriával, de csökkentett óra szám.

dec. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Továbbra sincs B125 kategória, sem B125 vizsga.

Amit B jogsival megtehetsz, az egy teljesen szabványos A1 vizsga.

A különbség a TANFOLYAM hosszában (és árában) van.

De nem lesz B125 jogsid, és nem teszel egyszerűsített vizsgát.

dec. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

Legtöbb autós iskola B125 kategóriának nevezi vagy

Köszönjük, hogy elmondtad azt amit mindannyian tudtunk.

Mindenki tudja, hogy a vezetői engedélyre nem B125 lesz, hanem A1, de mivel a legtöbb autos iskola így hivatkozik rá, ezért egyszerűbb nekünk is egy hétköznapi beszélgetésben így hivatkozni rá. Köszönjük nyilvánvaló kapitány, hogy itt kijavítottál minket.

dec. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
#7: Ha már itt tartunk, olyan sincs, hogy jogsi vagy jogosítvány. Az bizony vezetői engedély.
dec. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!