Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ez a folyamatos elsőbbségről...

Ez a folyamatos elsőbbségről lemondás nem veszélyes egy kicsit? Vagy csak én gondolom azt, hogy qrva idegesítő?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=aErbmHSKRaw


Random találtam a neten. A sofőr megáll miközben még simán előre mehetne hiszen akkor sem lenne benne a kereszteződés.

Ehelyett megáll és konkrétan fél tucat autót hagy bekanyarodni, kifordulni miközben egy idő után azt se lehet tudni, hogy kit enged el.


Mi van ha gondol egyet és egyik autó után hirtelen elindul miközben az elsőbbségadásra kötelezett autó azt hiszi, hogy a kamerás lemondott az elsőbbségéről. Akkor mi van?

A kikanyarodó ezüst Mercis is simán összeütközhetett volna a lekanyarodó szürke Kia-ssal mert a kamerás megzavarja azzal, hogy vajon elengedi-e vagy sem.


Nem az lenne a normális, hogy egyszerre csak egy autóval szemben mondunk le az elsőbbségünkről pl. aki előttünk be akar a védett úton kanyarodni?


Hol a határ az elsőbbségről való lemondás és az elsőbbség meg nem adása között?



jan. 14. 13:26
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%

Milyen fél tucat autót engedett be te szerencsétlen? Egy Mercedes és egy Opel kanyarodott be előtte, majd később még maga elé beengedett sorolni egy autót. Ez akárhogyan számolom három darab autó, ami a tucatnak az egynegyed része.


Inkább azt mondja meg valaki, hogy a bordó Suzuki a legelején miért nem kanyarodott be a belső sávból? Látható, hogy az út arra folytatódik tovább. Ahová a Mercedes kikanyarodott az láthatóan egy besorolósáv a kereszteződéstől számítva, ezért is nem állja meg az érvelés, hogy ütközhetett volna ott bárkivel is. Előtte pedig az a sáv kanyarodósáv, ahol a Suzukisnak be kellett volna kanyarodnia az elején, de helyette szépen továbbment.

jan. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
jan. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
72%
Ti nem tudom melyik videót néztétek, az NPX folyamatosan gurult előre, bőven volt hely mögötte, nem akadályozott volna senkit, ez valamelyik mögötte jövő autó problémája (lett volna, mert folyamatosan haladtak előre). Inkább bizonytalannak tűnik a kamerás autó, mint előzékenynek.
jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
36%
Lepontozó barátainktól várjuk a magyarázatukat. Nem tudom ők mik látnak, amit itt senki más.
jan. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
67%

#11: a videó elején a hányásszínű ford van előtte, a videó végére közéjük kerül a fehér puttonyos, a 2 szürke sedan, a 2 piros és a szürke peugeot.

Meg még talán a puttonyos előtti szürke is.

Tehát 6 vagy 7 autót engedett maga elé.


Ha a balra kanyarodók közül elenged egyet és utána továbbmegy, akkor működött volna rendesen a cipzár elv.

De a kamerás önkéntes rendőrünk most forgalomirányítót játszott.

jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
58%

Az elsőbbségről lemondás nem veszélyesebb, mint a közlekedés általában. Ami veszélyes: a visszavétel. Ha engedem a másikat, és annak kicsit lassan esik le, vagy rúl óvatos, nem indulhatok el mégis.

Vagy az, ha rosszkor engedem a másikat. Kezdőként előfordult, hogy majdnem csattanás lett.

Kétszer kétsávos, osztott úttesten kanyaridott volna valaki elém. Már ott állhatott egy ideje. Én a belső sávban haladtam. A külső üresnek tűnt.

A kocsi nekilendült, intett, hogy köszi, de nem figyelt jobbra, a külső sávra. Közben odaért egy kocsi, és sikoltó fékkel tudott csak hárítani. A balestetnek nem lettem volna részese, de részben okozója.


Itt is, ha beenged egyet, természetes, hogy menne a többi is. Hogyan kellene tudatni, hogy hohó, csak egy! És csak szemből, jobbról nem.

jan. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
32%
#15 A kamerás autó 3 autót engedett be maga elé. Hű, mekkora rendőr volt. A többit nem ő engedte be.
jan. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

Egyébként ez egy rázós hely. Előtte és utána körfirgalom van.

Ez a kereszteződés egy pukli mellett.

Aki (a képhez képest) jobbról jön, nem látja teljesen jól a szemből (neki jobbról) érkezőt.

Ilyen élénk forgalomban nagyon észnél kell lenni, bármerre is kanyarodna. Ha nem segítik, akkor a furakodás marad csak. Ha nem teszi, őrült dudálást kap hátulról.

jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
71%

Én nem szoktam beengedni senkit, vagy csak ritkán ilyen helyzetben. Az is maximum 1 autót jelent és aztán megyek is tovább. De persze ettől függetlenül nem zavar ha előttem egy előzékenyebb sofőr halad. Az ő dolga.


Inkább én akkor mondok le az elsőbbségemről ha egy kocsisor közepén vagy végén haladok, mögöttem senki viszont szemből valaki le szeretne kanyarodni aki mögött feltorlódott a kocsisor mert nem tudott bekanyarodni. Olyankor lassítok, villogok aztán ha szerencsém van fogja a jelet és vissza se kell váltanom.

jan. 15. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
41%
Hova az anyja csajaba akarja kiengedni az autokat, mikor a vedett uton szemben mg jonnek?!
jan. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!