Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bekapcsolt vagy kikapcsolt...

Bekapcsolt vagy kikapcsolt ABS-el rövidebb a fékút?

Figyelt kérdés
Technikai vita alakult ki köztünk. Én azon a véleményen vagyok, hogy kikapcsolt ABS-el rövidebb a fékút.

febr. 15. 21:28
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
51%

[link]


ABS nélkül 66 méter

ABS 45 méter.


Szerintem kijelenthető, hogy alap esetben jelentősen rövidebb a fékút ABS segítségével. Arról ne is beszéljünk, hogy az autó irányítható marad(videó végén kanyarba fékezés)


Nyilván egy profi autóversenyző más téma vagy 20 centi hó. Lehet olyan helyzeteket mondani, ahol hosszabb az ABSes fékútja, de az alap és gyakori szituáció az nem ez.

febr. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
0%
Már mint vészfékezés esetén?
febr. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
83%

“ Már mint vészfékezés esetén?”

A legrövidebb fékút az mi más lehet, mint a vészfékezés?

Az a lényeg, minél hamarabb megállj.

febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%
De akkor az abs nélküli autósok hogy nem karamboloznak gyakrabban?
febr. 16. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
53%
Miből gondolod, hogy nem karamboloznak gyakrabban?
febr. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
76%
abs az átlag ember megmentője , egy átlagos sofőr nem fékpróbázik kb soha csak esemény alkalmával taposnak/vészfékeznek ezért tapasztalatuk nincs
febr. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
0%
Tehát úgy érted, hogy aki abs-es az lehet hogy kevésbe tapasztalt?
febr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
60%
#27 Nem feltétlenül, de elkényelmesíti és biztonságérzetbe ringatja az embert, az fix. Nagyon jó az ABS, de az nem jó, és sokan mégis ezt csinálják, hogy ész nélkül tapossák a féket, majd megfog az ABS. A blokkolásgátló SEGÉDelektronika. Azonos körülmények között így is, úgy is, ilyen fékerővel-sebességgel, amolyannal is lehet blokkolni. Az ABS pedig csak a blokkolást gátolja, nem varázsszámítógép, ami ideálisan fékezi helyetted az autót. Az ABS azért van ott, hogy ha elrontasz valamit, akkor kisegítsen, nem azért, hogy szándékosan ész nélkül csinálj bármit, aztán vakon bízzál benne.
febr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
76%
27es te mikor vészfékeztél utoljára csak úgy próba és gyakorlás gyanánt ?
febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
0%
27 vagyok! Kellet már jó párszor, de még sosem ráfutásos balesetem és sokáig nem tartottam a sebesség határokat sem.
febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!