Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A start-stop rendszer nem...

A start-stop rendszer nem veszélyes?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy lámpánál az ilyen autókkal max 3 jut át, mert korábban ugye az emberek szépen mindig szépn egymás után elindultak zöldnél, akkor is bénák voltak, mert egyik elindul, akkor a m´sik szépen megvárja, hogy biztonságos távolságba érjen, majd elindult.


Most ez kiegészült azzal, hogy az elsö nyühühüü..nyühühü - elindul. Utána a második nyühühü-nyühühü elindul, és így tovább.


Ezzel nem is lenne gond, de amikor egy föútra jobbról be akar jönni valaki, eddig azt hittem bénaságból, de gyakran az van, hogy simán kimehetne de totojázik, majd kijön, amikor már engem kényszerít lassításra.

Valaki egysze írta, hogy ez a gyakran a start-stop miatt van.


Nem lenne biztonságosabb nélküle?


márc. 8. 14:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
66%
A még kiforratlan start-stoppos autókról én is hallottam panaszokat, az én autóm 5 éves, abban már kifogástalanul működik. Én nagyon szeretem.
márc. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem ez az általános iskolás kérdező lehet aki korábban azt kérdezte miért nem egyszerre indul meg az összes autó a zöld jelrézre mint a Forma 1-ben... :D
márc. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
34%

"a m´sik szépen megvárja, hogy biztonságos távolságba érjen, majd elindult"


Igen, valahogy így kell közlekedni. Ezt nevezik követési távolságnak.


"Most ez kiegészült azzal, hogy az elsö nyühühüü..nyühühü - elindul. Utána a második nyühühü-nyühühü elindul, és így tovább."


Amúgy láttál te már VALAHA az életben start-stop rendszerű autót? Nyilván nem.


Amiről írsz, az konkrétan nem létezik. Tizedmásodperc alatt indítja a motort, gyorsabban mint hogy 1-esbe teszed a váltót.

márc. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
35%
Legutóbb elfelejtettem kiiktatni 😃 sárgánál egyes, na akkor vettem észre, hogy jé ez újraindult. Nulla másodpercet veszítesz vele. Igaz, nekem is 5 éves autóm van.
márc. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
58%
Ez egy teljesen felesleges extra.Én azonnal kikapcsolom sőt már kiiktattam szofveresen mert visszajön. Az egészet azért rakták bele , hogy 2 decivel kevesebbe tudjanak írni a katalogusadatokba. Közben meg kopik a méregdrága önindító az akku tropa lesz, és amúgy is méregdrága egy "startstopos" akku.
márc. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
51%
Ott a pont a 15-ösnél.
márc. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
49%
Egyszerű a képlet kérdező: autónak hívható közlekedőeszközt kell venni nem pedig egy kotlát és akkor nem lesz nyühühü-nyühühü. És nem veszélyes. Veszélyesek azok a konzervdobozok amelyek úgy közlekednek hogy soha nem tudhatja a szembejövő hogy mikor szakad ki alóla a futómű és találja frontálisan.
márc. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
74%
Nálam az első dolog hogy kikapcsolom ha olyan kocsiba kell beülni.
márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
49%
Nálam is.
márc. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
43%

Ez nem csak a start-stop, hanem az olcsóbb automaták sajátossága, ami nem állítja le a motort, de konkrétan 3 másodpercig padlózod a gázt, mire megmozdul a k*rva autó. Ezt főleg azok miatt találták ki, akik nem tudnak a legenyhébb emelkedőn sem elindulni visszagurulás nélkül.


Aki meg azt mondta, hogy nem okoz annyi késlekedést, mint ameddig a manuálisat vezetők keresik az egyest: jó ember, aki manuálisat vezet, az nem zöldnél keresi az egyes fokozatot. De már piros-sárgánál is rég sebességben van. Vagy adja vissza a jogosítványát. Legkésőbb a zöld felvillanása pillanatában el kell tudni indulni, legfeljebb annyira óvatosan, hogy a keresztben még pirosan átcsusszanók ne verjék oldalba az embert.

márc. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!